Browse By

Strażnicy galaktyki powrócą po raz kolejny

Druga część „Strażników galaktyki” nie trafiła jeszcze na ekrany, a James Gunn, reżyser filmów z tej serii, zdradził, że podpisał już kontrakt z Disneyem na realizację trzeciej części cyklu.

„Strażnicy galaktyki” to adaptacja mniej znanej, do niedawna, komiksowej serii wydawnictwa Marvel. Jej bohaterami są grupa kosmicznych awanturników, której przewodzi Peter „Star Lord” Quill (Chris Pratt), a w której skład wchodzą również Rocket, szop ze słabością do broni palnej (Braldey Cooper), śmiertelnie niebezpieczna i tajemnicza Gamora (Zoe Saldana) oraz wybuchowy osiłek Drax Niszczyciel (Dave Bautista).

Pierwsza część filmu zrealizowana w 2014 roku odniosła olbrzymi sukces zarówno komercyjny jak i artystyczny. Obraz zdobył dwie nominacje do Oscara, a w kinach zarobił ponad 773 miliony dolarów. Wiele wskazuje na to, że druga część „Strażników” może ten wynik przebić. Specjaliści przewidują, że w pierwszy weekend wyświetlania produkcja może wygenerować nawet 150 milionów dolarów przychodu.

W drugiej część „Strażników galaktyki” Star Lord i jego towarzysze wyruszą w głąb kosmosu by rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego ze swoich towarzyszy. Obok aktorów znanych z pierwszej części filmu w obrazie wystąpią Kurt Russell i Sylvester Stallone.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: