Browse By

Snyder i Capullo zapowiadają „Dark Nights: Metal”

„Dark Nights: Metal”, taki tytuł nosił będzie komiksowy event poświęcony Batmanowi, nad którym pracują scenarzysta Scott Snyder i rysownik Greg Capullo. Pierwszy zeszyt cyklu zadebiutuje już w sierpniu.

I to są, na razie, jedyne konkretne informacje na temat wspólnego projektu autorów „Trybunału Sów”. Nie są znane żadne szczegóły na temat fabuły, nie wiadomo w ilu zeszytach zamknie się cykl i w ilu komiksowych seriach pojawią się związane z nim wątki. Z naszpikowanej marketingowym bełkotem informacji prasowej dowiedzieliśmy się jedynie, że fabuła „Dark Nights: Metal” w dużej mierze koncentrować się będzie na Batmanie, ale jednocześnie „w pełni wykorzysta potencjał uniwersum DC Comics”.

Scott Snyder zdradził, że tę historię planował od wielu lat, a wskazówki prowadzące do wymyślonej przez niego intrygi po raz pierwszy pojawiły się już w „Trybunale Sów”. Dodał, że historia będzie nie tylko obszerna, ale również szalona i nie tak mroczna jak jego wcześniejsze opowieści o Mrocznym Rycerzu.

Premierę „Dark Nights: Metal” poprzedzą dwie jednozeszytowe historie „Dark Days: The Forge” oraz „Dark Days: The Casting”, których premiery zapowiedziano na 12 lipca.

Źródło: CBR.com

.