Browse By

Śnieżka według Gaimana jako komiks

Opowiadanie Neila Gaimana „Szkło, śnieg i jabłka” ze zbioru „Dym i lustra” doczeka się komiksowej adaptacji.

Napisane w 1994 roku opowiadanie jest wariacją na temat baśni i Królewnie Śnieżce. Jej główną bohaterką nie jest jednak Śnieżka, a jej „zła” macocha.

Odwrócone role. Wróg narratorem. Ostatnie wspomnienie. Władczyni krainy, za dawnych czasów zwana Złą Królową, Macochą i Czarownicą, opowiada historię swojej pasierbicy – Śnieżki, która terroryzuje od lat królestwo, zabija podróżnych, nawiedza otaczający królewskie ziemie las. Ta Śnieżka też ma usta czerwone jak krew, ma włosy czarne jak heban i skórę białą jak śnieg. Zimną jak lód. Ma też zęby, zaostrzone, by lepiej móc spijać posokę swoich ofiar. Tak moi Drodzy, ta Śnieżka to wampiryczna istota. Dziewczynka-demon, która niszczy wszystko i wszystkich, nie zważając na nic. Królowa rozkazuje ją zabić, ale wyrwane serce wciąż bije, a Śnieżka, już pusta w środku, martwa-niemartwa poluje pośród drzew. Mijają lata, sytuacja staje się naprawdę dramatyczna, a Królowa wie, że już czas wziąć sprawy w swoje ręce, zanim będzie za późno, zanim stanie się nieodwracalne – opisuje treść opowiadania Olga Kowalska na swoim blogu Wielki Buk.

Komiksowej adaptacji opowiadania podjęła się amerykańska pisarka i rysowniczka Colleen Doran, autorka biograficznego komiksu o Stanie Lee „Zdumiewający, fantastyczny, niesamowity – Cudowne wspomnienia”, która wcześniej przeniosła w komiksowe kadry inne opowiada Gaimana „Trollowy most” oraz była zaangażowana w prace przy seriach „Sandman” i „Amerykańscy bogowie”

56-stronicowy komiks ukaże się 7 sierpnia nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Źródło: IcV2