Browse By

Silver Sable i Black Cat doczekają się filmu

W zeszłym tygodniu studio Columbia Pictures zapowiedziało realizację filmu o Venomie, a dziś ujawniło, że przygotowuje kolejną komiksową produkcję, którego bohaterkami będą Silver Sable i Black Cat. Obie produkcje mają być spin-offami serii „Spider-Man” produkowanej również przez Columbia Pictures.

Scenariusz filmu napisze Chris Yost, autor fabuły realizowanego właśnie „Thor. Ragnarok”. Pierwsza wersja skryptu wyszła spod pióra współautorki seriali „The Westworld” Lisy Joy.

Silver Sable i Black Cat to dwie superbohaterki najczęściej pojawiające się w komiksach opowiadających o przygodach Spider-Mana. Pierwsza jest najemniczką i szefową firmy zajmującej się ściganiem przestępców wojennych. Druga jest światowej sławy złodziejką, a jej postać pojawiła się już w superprodukcji „Niesamowity Spider-Man 2”, gdzie w jej rolę wcieliła się Felicity Jones.

Decyzja studia pokazuje, że wytwórnia jest zdeterminowana by wyciągnąć filmowy cykl o przygodach Spider-Mana z tarapatów w jakie ten wpadł po tym z serią pożegnał się reżyser Sam Raimi. Żadna z części „Niesamowitego Spider-Mana” nie pobiła w rankingach box office produkcji z Tobeyem Maguirem w roli tytułowej, a dodatkowo druga odsłona cyklu została bardzo chłodno przyjęta przez krytyków.

Na razie nie wiadomo kto podejmie się reżyserii filmu ani kiedy produkcja wejdzie na ekrany kin. Premierę najnowszej kinowej opowieści o pajęczaku zatytułowanej „Spider-Man: Homecoming” zapowiedziano na lipiec tego roku.

Źródło: Variety

.

%d bloggers like this: