Browse By

„Sex” Kowalskiego i Caseya powraca

Komiksowa seria „Sex” Joego Caseya i Piotra Kowalskiego powraca. W kwietniu ukaże się jej kolejny, szósty już tom będący jednocześnie początkiem nowego rozdziału w historii cyklu.

Bohaterem „Seksu” jest Simon Cook – enigmatyczny milioner, właściciel potężnej korporacji i były… superbohater. Jako zamaskowany Święty w Pancerzu przez lata stał na straży prawa i porządku Saturn City, ale na prośbę bliskiej mu osoby postanowił z tym skończyć i wieść życie wielkomiejskiego bogacza i praworządnego obywatela. Niestety, nie jest to proste zadanie.

Nowa odsłona przygód Simona Cooka opowie o prywatnym śledztwie bohatera postanawiającego wyjaśnić kto stoi za tajemnicza grupą Illuminati starającą się zrekrutować go do swojej organizacji. Zajęty własnymi sprawami były superbohater pozostawia Saturn City bez opieki, co okazuje się brzemienne w skutkach.

Minęło już sporo czasu, ale Kowalski i ja jesteśmy gotowi na powrót do brudnego świata „Sexu”. Ten tom to zdecydowanie nowy poziom sprośności. A to dopiero początek – mówi scenarzysta Joe Casey.

Zapoczątkowana w 2013 roku seria ukazywała się do tej pory w zeszytach, których do grudnia 2016 roku powstało w sumie 34. Po ponad roku przerwy powraca w formie cyklicznych powieści graficznych. Nowy tom zatytułowany „Sex, Vol. 6: World Hunger” trafi do sprzedaży 24 kwietnia.

Autorami „Sexu” są amerykański scenarzysta Joe Casey, współtwórca popularnego serialu animowanego „Ben 10” oraz polski rysownik Piotr Kowalski.

W Polsce nakładem Mucha Comics ukazały się dwa pierwsze tomy zbiorczego wydania „Sexu”.

.

Źródło: imagecomics.com