Browse By

Serialowy „Thorgal” coraz bliżej?

Reżyser Florian Henckel von Donnersmarck, którego film „Never Look Away” miał właśnie swoją premierę w konkursie głównym festiwalu filmowego w Wenecji, zdradził dziennikarzom, że zapowiadana od dawna serialowa adaptacja „Thorgala” jest numerem jeden na liście jego zawodowych priorytetów.

Florian Henckel von Donnersmarck jest prywatnie wielkim fanem serii stworzonej przez Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van-Hamme’a. Właśnie dlatego przez blisko dekadę starał się pozyskanie praw do jej ekranizacji. – To była długa bitwa, ale ostatecznie udało nam się ją wygrać – mówi reżyser.

Artysta zdradził, że jego zdaniem realizacja filmu na podstawie „Thorgala” jest niemożliwa ze względu na ogrom komiksowego świata oraz liczbę przedstawionych w niej wątków i bohaterów. – To znacznie bardziej przemyślany świat niż ten, który jest w „Grze o tron”. Przedstawienie go w formie filmu oznaczałoby jego znaczne uproszczenie – wyjaśnia von Donnersmarck.

Florian Henckel von Donnersmarck będzie głównym scenarzystą projektu planuje również wyreżyserować – jak mówi – jak najwięcej jego odcinków. Producentem serialu będzie studio Pergamon Film, ale jego właściciele (reżyser jest jednym z nich) liczą, że uda im się pozyskać do współpracy partnerów ze świata. Nie wiadomo na razie czy „Thorgal” powstanie z myślą o stacji telewizyjnej czy serwisie VOD. Producenci nie wykluczają żadnej z opcji. Niestety, data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: Variety