Browse By

Serialowy „Kaznodzieja” powróci 19 czerwca

Stacja AMC ogłosiła, że 19 czerwca wyemituje pierwszy odcinek drugiego sezonu „Kaznodziei”, serialowej adaptacji głośnej serii komiksowej Garta Ennisa i Steve’a Dillona.

Drugi sezon liczył będzie 13 odcinków, czyli o 3 więcej niż sezon pierwszy. W rolach głównych po raz kolejny zobaczymy Dominia Coopera (Jesse Custer), Ruth Negga (Tulip) i Joseph Gilgun (Cassidy).

Kaznodzieja to opowieść o teksańskim pastorze opanowanym przez nieziemski byt, który jest zagrożeniem dla samego Boga, gdyż łączy w sobie siłę Nieba i Piekła. Pastor postanawia odnaleźć Boga, aby dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi, ale wędrówka zapowiada się na długą, gdyż okazuje się, że Bóg… odszedł i nikt nie wie, dokąd. W podróży towarzyszą mu była dziewczyna Tulip oraz wiekowy wampir Cassidy.

Pierwszy sezon „Kaznodziei” podzielił fanów komiksu, ale został ciepło przyjęty przez krytyków. Pierwszy odcinek serialu za oceanem zgromadził 2,38 mln widzów. Ostatni odcinek pierwszego sezonu w USA obejrzało 1,72 mln widzów.

Źródło: Variety

.