Browse By

Serial w świecie X-Men od Singera

Za kilka dni na antenie telewizji FOX premiera „Legionu”, a stacja szykuje się już do realizacji kolejnego serialu osadzonego w świecie X-Men. Jednym z jego producentów jest Bryan Singer, reżyser odpowiedzialny za realizację superprodukcji „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz „X-Men: Apocalypse”.

Wytwórnia Fox zleciła realizację pilotażowego odcinka niezatytułowanego jeszcze projektu, do którego scenariusz napisze Matt Nix, twórca serialu „Tożsamość szpiega”.

Fabuła produkcji koncentrować ma się na losach małżeństwa odkrywającego, że ich dzieci są obdarzonymi supermocami mutantami. Kiedy rodzina trafia na celownik służb specjalnych, rodzice oraz ich dzieci rozpoczynają rozpaczliwą walkę o przetrwanie, w której pomagają jej członkowie podziemnej organizacji mutantów.

Za realizację odcinka pilotażowego odpowiedzialne są studia 20th TV oraz Marvel Television. Jednym z producentów wykonawczych projektu jest Bryan Singer.

To już drugi serial telewizji FOX opowiadający o świecie X-Men. Już 9 lutego o godzinie 22:00 na antenie kanału FOX Polska zadebiutuje pierwszy odcinek serialu zatytułowanego „Legion” opowiadająca o losach Davida Hallera (aka Legion), syna profesora Charlesa Xaviera.

Fabuła serialu oparta jest na komiksach Marvela autorstwa Chrisa Claremonta i Billa Sienkiewicza – amerykańskiego grafika polskiego pochodzenia, prawnuka Henryka Sienkiewicza. Bohaterem historii jest David Haller (Dan Stevens), młody mężczyzna obdarzony nadludzkimi zdolnościami. Leczony przez lata w wielu placówkach David w momencie rozpoczęcia akcji serialu ma 30 lat i przebywa w kolejnym szpitalu z powodu zdiagnozowanej schizofrenii. Przytłacza go rzeczywistość, rutyna i ludzie, z którymi jest zmuszony przebywać. Większość czasu David spędza milcząc w towarzystwie gadatliwej Lenny (Aubrey Plaza) – dziewczyny, która pomimo wieloletniego uzależnienia od narkotyków i alkoholu nie straciła pogody ducha i wiary, że jej los wkrótce odmieni się na lepsze.

Życie Davida nabiera nowego znaczenia, gdy na oddziale pojawia się nowa pacjentka – piękna Syd (Rachel Keller). Między Davidem i Syd zaczyna rodzić się uczucie, dostrzegają jednak w tej całej sytuacji coś niepokojącego… Momentem przełomowym staje się chwila, kiedy David uświadamia sobie, że głosy i wizje, których doświadcza, mogą nie być jedynie wytworem jego chorego umysłu.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: