Browse By

Serial „Runaways” zadebiutuje zimą

Serwis Hulu skierował do realizacji serial na podstawie komiksowej serii „Runaways”. Na specjalnej prezentacji pokazano również pierwszy teaser tej produkcji. Premierę serialu zapowiedziano wstępne na zimę.

„Runaways” to opowieść o grupie nastolatków przypadkowo odkrywających, że ich rodzice są arcyzloczyńcami, członkami tajnej grupy „The Pride”. Kiedy Alex, Chase, Gert, Karolina, Molly i Nico stają się przypadkowymi świadkami krwawej ofiary złożonej przez ich rodziców, przerażeni uciekają kradnąc przy okazji parę futurystycznych rękawic, magiczny kostur i… dinozaura. Z ich pomocą postanawiają stawić czoła członkom „The Pride”.

W rolach tytułowych „uciekinierów” w serialu wystąpią: Rhenzy Feliz (Alex Wilder), Lyrica Okano (Nico Minoru), Virginia Gardner (Karolina Dean), Ariela Barer (Gert Yorkes), Gregg Sulkin (Chase Stein) i Allegra Acosta (Molly Hernandez).

Niedawno zakończono prace nad odcinkiem pilotażowym serialu. Został on na tyle dobrze odebrany przez widzów na pokazach testowych i przez samych szefów Hulu, że podjęto decyzję o skierowaniu „Runaways” do produkcji.

„Runaways” to komiksowa seria wydawana przez Marvela, a stworzona przez scenarzystę Briana K. Vaughana i rysownika Adriana Alphonę. O jej ekranizacji mówi się już od prawie 10 lat. Pierwsze wzmianki o przeniesieniu komiksowej serii na duży ekran pojawiły się jeszcze w 2008 roku. Wtedy też Briana K. Vaughan i Kevin Feige rozpoczęli prace nad scenariuszem filmu. W 2010 roku nieoficjalnie mówiono, że reżyserii produkcji podejmie się Peter Sollett, a w sierpniu rozpoczęto nawet poszukiwania odtwórców głównych ról. Ostatecznie jednak prace nad filmem zawieszono, ponieważ szefowie studia uznali, że powinni skoncentrować się na „Avengersach”. Trzy lata później Kevin Feige w jednym z wywiadów zdradził, że pomysł realizacji filmu na podstawie „Runaways” upadł.

Komiksowa seria zaczęła się ukazywać w 2003 roku, a we wrześniu 2004 roku ukazał się jej 18 zeszyt, po którym cykl został skasowany z powodu coraz mniejszej popularności. W związku z wysokimi wynikami sprzedaży wydań zbiorczych „Runaways”, serię reaktywowano w lutym 2005.

Źródło: Variety