Browse By

Scott Snyder zapowiada „Justice League: No Justice”

Event „Dark Nights: Metal” mocno rozbudował uniwersum DC Comics. Scott Snyder zapowiada, że to dopiero początek, a granice komiksowego świata jeszcze bardziej rozszerzy jego miniseria „Justice League: No Justice”, której pierwszy zeszyt ukaże się już 9 maja.

„Justice League: No Justice” będzie tygodniową miniserią pisaną przez Scotta Snydera, Joshuę Williamsona i Jamesa Tyniona IV, a rysowaną przez Francisa Manapula. Całość zamknie się w czterech zeszytach.

Miniseria „Justice League: No Justice” opowie o walce Ligi Sprawiedliwości z nowym, potężnym wrogiem. Kiedy stare metody walki okazują się wobec niego nieskuteczne Liga postanawia skorzystać z pomocy Brainiaca, który dzieli jej członków na cztry drużyny, w których obok superbohaterów znajdują się również superzłoczyńcy.

„Justice League: No Justice” będzie wstępem do zupełnie nowej kolekcji komiksowych przygód Ligi Sprawiedliwości.

Wydawało nam się, że znamy już całą mapą świata DC – mówi Scott Snyder. – Myśleliśmy, że odkryliśmy w nim wszystko co było do odkrycia. Okazało się, że przez cały ten czas multiwersum było zaledwie akwarium, a teraz zostaliśmy wrzuceni na środek oceanu wyzwalając nowe, przerażające zagrożenia, ale i zachwycające możliwości – dodaje scenarzysta.

W „Justice League: No Justice” poznamy cztery nowe drużyny, które staną do walki ze złem w najdalszych zakątkach uniwersum:

  • Team Mystery: Superman, Marsjański Łowca Łudzi, Sinestro, Starfire i Starro
  • Team Entropy: Batman, Deathstroke, Lobo, Lex Luthor i Beast Boy
  • Team Wonder: Wonder Woman, Doctor Fate, Demon Etrigan, Zatanna i Raven
  • Team Wisdom: Flash, Cyborg, (Damian Wayne) Robin, Harley Quinn i Atom

Po zakończeniu miniserii „Justice League: No Justice” Scott Snyder pozostanie głównym scenarzystą serii „Liga Sprawiedliwości”, natomiast Williamson i Tynion IV będą autorami innych wydawnictw powiązanych z „Ligą”.

Źródło: SyFy

%d bloggers like this: