Browse By

Scott Snyder i Jeff Lemire łączą siły

Dwaj giganci współczesnego komiksu Scott Snyder i Jeff Lemire połączyli siły wspólnie tworząc miniserię „A.D.: After Death” – połączenie komiksu, klasycznej prozy i malarstwa. Premiera pierwszego tomu już 23 listopada.

„A.D.: After Death” zapowiadane jest jako opowieść o świecie, w którym genetykom udało się pokonać śmierć. Wiele lat po tym osiągnięciu jeden człowiek zaczyna kwestionować jego zasadność.

Od pierwszej chwili, kiedy Scott opisał mi świat „A.D” byłem zaintrygowany. Wcześniej rysowałem tylko te komiksy, które również sam napisałem, ale świat „A.D.”, postać Jonaha i jego trwająca wieki podróż całkowicie mnie pochłonęły – mówi Jeff Lemire.

Miniseria „A.D.: After Death” zamknie się w trzech 80-stronicowych albumach. Ich wydawcą jest Image Comics.

Scott Snyder, dwukrotny laureat nagrody Eisnera, jest obecnie jednym z najbardziej wziętych scenarzystów komiksowych. Wspólnie z Gregiem Capullo stworzył najpopularniejsze komiksowe przygody Batmana ostatnich lat. Jest również autorem bestsellerowej serii „Amerykański wampir”.

Kanadyjczyk Jeff Lemire ma na swoim koncie znakomite „Opowieści z hrabstwa Essex” oraz wydane w imprincie Vertigo serię „Sweet Tooth” i powieść graficzną „The Nobody”.

Źródło: EW

.