Browse By

Scenarzysta kontynuacji „Avatara” bierze się za „Gears of War”

Shane Salerno, autor fabuły „Savages: Ponad prawem” i kolejnych czterech części „Avatara”, napisze scenariusz filmowej adaptacji popularnej gry wideo „Gears of War”. Gry, która zainspirowała również kilka komiksów.

Film na podstawie „Gears of War” został zapowiedziany w październiku ubiegłego roku. Obraz wyprodukuje studio Universal Pictures, a realizację projektu nadzoruje producent Jon Mone, współtwórca komedii „Ted”.

Seria „Gears of War” została rozpoczęta w 2006 roku grą na platformę Xbox 360 i do dnia dzisiejszego marka wygenerowała ponad miliard dolarów przychodu, a pięć gier z cyklu sprzedało się w nakładzie ponad 45 milionów egzemplarzy.

Akcja „Gears of War” rozgrywa się na planecie Sera, przypominającej Ziemię. Przez wiele lat mieszkańcy Sery toczyli ze sobą wojnę, której głównym powodem był konflikt o surowce. Dzięki odkryciu nowego źródła energii, substancji znanej jako imulsja, doszło do zawieszenia broni i zakończenia wojny. Niedługo później spod powierzchni planety wyszły istoty zwane szarańczą, zaś wydarzenie to nazwane zostało Dniem Wyjścia. Szarańcza zabiła około osiemdziesiąt procent mieszkańców planety, zaś pozostali przy życiu ludzie, nie chcąc dopuścić do przejęcia Sery przez wrogów, zdecydowali się zniszczyć opanowane przezeń miasta przy użyciu satelitów. Ci z ludzi, którzy przeżyli, schronili się w miejscach, gdzie ziemia jest zbyt twarda, by można było się przez nią przekopać, stamtąd tocząc dalszą walkę z szarańczą. [cyt. za wikipedia.pl]

„Gears of War” doczekało się adaptacji w formie powieści, gry planszowej i komiksowej serii opublikowanej przez wydawnictwo DC Comics w ramach imprintu Wildstorm.

Źródło: Variety