Browse By

„Sara” nowym komiksem Ennisa i Eptinga

Scenarzysta Garth Ennis i rysownik Steve Epting połączą siły tworząc komiksową serię „Sara”, której akcja rozgrywać się będzie w czasie II Wojny Światowej.

Cykl ukaże się nakładem powstałego w ubiegłym roku w Los Angeles wydawnictwa TKO Studios. Szczegóły na temat fabuły nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że akcja serii rozgrywać się będzie w 1942 roku w okupowanym przez Niemców Związku Radzieckim. Zamieszona przez wydawcę grafika sugeruje, że jej główną bohaterką będzie kobieta-snajper.

Data premiery komiksu nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo również, czy w jej powstanie zaangażowana będzie Elizabeth Bretiweiser, która odpowiedzialna jest za kolory na grafice promocyjnej.

Garth Ennis, który prywatnie bardzo interesuje się II Wojną Światową, w swoich scenariuszach często powraca do tego okresu. O największym konflikcie zbrojnym w historii świata opowiadał już w „Opowieściach wojennych”, „Opowieściach frontowych” oraz w miniserii „World of Tanks”.

Teraz dla wydawnictwa Aftershock przygotowuje kolejny wojenny komiks zatytułowany „Out of the Blue” z rysunkami Keitha Burnsa. Miniseria, która na rynku zadebiutuje w przyszłym roku zapowiadana jest jako opowieść o Jamiem McKenziem, młodym pilocie RAF-u, który pod koniec wojny otrzymuje rozkaz niszczenia niemieckich okrętów. Jego misje są szalenie niebezpieczne, bowiem naziści wybudowali wzdłuż linii brzegowej silne umocnienia, a w dodatku dowódca Jamiego, nie przepadający za swoim podwładnym, przydzielił mu do załogi ludzi, z którymi nikt nie chciał pracować.

Steve Epting to z kolei jeden z najbardziej wziętych amerykańskich rysowników odpowiedzialny m.in. za znakomitą miniserie „Velvet” i „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” (we współpracy z Edem Brubakerem) czy komiksy o przygodach drużyny Avengers.

.

Źródło: CBR