Browse By

„Samotny wilk i szczenię” na dużym ekranie

Klasyczna manga „Samotny wilk i szczenię” doczeka się amerykańskiej adaptacji. Nad scenariuszem filmu pracuje już Andrew Kevin Walker, autor fabuły głośnego dreszczowca „Siedem”.

O planach hollywoodzkiej adaptacji „Samotnego wilka i szczenięcia” mówi się już od wielu lat (w 2003 roku przymierzał się do niego Darren Aronofsky), a od 2012 roku z projektem kojarzony jest Justin Lin, reżyser kilku produkcji z serii „Szybcy i wściekli”. Film powstanie dla studia Paramount.

Autorami mangi są scenarzysta Kazuo Koike i rysownik Goseki Kojima. Pierwszy tom „Samotnego wilka i szczenięcia” ukazał się w Japonii w roku 1970. Seria opowiada historię Ogamiego Itto, mistrza miecza i kata na usługach shoguna, który zostaje podstępnie oskarżony i skazany wraz z synem za przestępstwo, którego nie popełnił. Żądny zemsty nie poddaje się jednak wyrokowi shoguna – zostaje płatnym zabójcą i rozpoczyna walkę ze swoimi wrogami.

Przygody Ogamiego Itto zostały zajęły w sumie blisko 9000 stron, a cykl doczekał się w Japonii sześciu adaptacji filmowych (z Kinnosuke Yorozuyą w roli Itto), czterech sztuk teatralnych oraz serialu telewizyjnego. Dziś „Samotny wilk i szczenię” uznawany jest za jedną z najważniejszych mang w historii. W Polsce siedem tomów cyklu ukazało się przed laty nakładem nieistniejącego już wydawnictwa Mandragora.

Źródło: The Hollywood Reporter

 

%d bloggers like this: