Browse By

Sam Kieth wraca do „The Maxx” i Batmana

Sam Kieth, twórca „Zero Girl” i współtwórca „Sandmana. Preludiów i nokturnów”, przygotowuje wyjątkowy crossover, w którym spotkają się Batman i The Maxx, bohater najsłynniejszej autorskiej serii Kietha. Pierwszy zeszyt miniserii zatytułowanej „Batman/The Maxx: Arkham Dreams” ukaże się we wrześniu nakładem IDW Publishing oraz DC Comics.

Sam Kieth to twórca wszechstronny, który w swojej karierze współtworzył zarówno serię „Sandman” Neila Gaimana jak i komiksowe przygody najsłynniejszych superbohaterów takich jak Lobo, Hulk czy Batman. Jego powieść graficzna „Arkham Asylum: Madness” w 2010 roku trafiła nawet na listę bsetsellerów dziennika „The New York Times”.

Najsłynniejszym autorskim dziełem Kietha jest licząca 35 zeszytów seria „The Maxx” oryginalnie wydawana przez Image Comics. Jej bohaterem jest bezdomny mężczyzna, który trafia do innego wymiaru gdzie staje się umięśnionym superbohaterem znanym jako The Maxx. Cykl był publikowany w latach 1993-1998, a w 1996 roku doczekał się w telewizji MTV animowanej adaptacji.

Miniserią „Batman/The Maxx: Arkham Dreams” Sam Kieth powraca do bohaterów, których nie tylko doskonale zna, ale których prywatnie bardzo lubi. – Praca nad tym crossoverem jest jak zjazd rodzinny, na którym spotykam się z ulubionym bratem i fantastycznym kuzynem – mówi Kieth.

Fabularnym punktem wyjścia dla miniserii będą eksperymenty prowadzone przez nowego lekarza Azylu Arkham. Jednym z jego pacjentów zostaje The Maxx, na którego terapia wpływa w zupełnie zaskakujący sposób. Po jednym z zabiegów Gotham i alternatywna rzeczywistość, w której żyje The Maxx, zaczynają się łączyć. Miastu grozi zagłada, a powstrzymać ją może tylko Batman. Aby to zrobić, musi połączyć siły z The Maxxem i wraz z nim wyruszyć w podróż w głąb umysłów najgroźniejszych przeciwników Mrocznego Rycerza.

Źródło: pastemagazine.com