Browse By

Ridley Scott sfilmuje „Za królową i ojczyznę”?

Sensacyjna seria komiksowa Grega Rucki „Za królową i ojczyznę” zostanie sfilmowana. Reżyserii obrazu na jej podstawie podejmie się prawdopodobnie czterokrotnie nominowany do Oscara Ridley Scott, z którym są właśnie prowadzone negocjacje w tej sprawie.

Tworzona w latach 2001-2007 i uhonorowana nagrodą Eisnera seria opowiada o perypetiach Tary Chace, agentki brytyjskiego MI6.

To co odróżnia „Za królową i ojczyznę” od innych opowieści szpiegowskich jest realizm i przywiązanie do szczegółów. Greg Rucka bardzo dokładnie przedstawił nie tylko pracę agentów do zadań specjalnych, ale również całą biurokratyczną machinę stojącą za nimi oraz polityczne rozgrywki mającą wpływ na ich działania.

Cykl doczekał się 32 zeszytów, do których rysunki stworzyli m.in. Steve Rolston. Bryan Lee O’Malley, Leanardo Fernandez, Jason Shawn Alexander i Mike Hawthorne. Seria została zebrana w czterech zbiorczych tomach opublikowanych u nas przez wydawnictwo Taurus Media w latach 2005-2008.

O możliwości ekranizacji „Za królową i ojczyznę” mówi się już od kilku lat. Na przestrzeni tego czasu powstało już kilka wersji scenariusza filmu, których autorami byli Ryan Condal („Herkules”), John Rogers („Kobieta-Kot”) i wreszcie sam Greg Rucka. Nie wiadomo czy jeśli Ridley Scott zdecyduje się na realizację obrazu skorzysta, z któregoś z istniejących już tekstów. Nie wiadomo również czy w filmie wystąpi Ellen Page, której nazwisko było jakiś czas temu kojarzone z projektem.

Źródło: The Wrap

%d bloggers like this: