Browse By

Restart imprintu Vertigo. Nowe logo i 7 nowych serii

Imprint Vertigo obchodzi w tym roku 25 rodziny. Również z tej okazji doczekał się właśnie nowego logo oraz aż 7 premierowych serii komiksowych.

Okazuje się, że zapowiedziane jakiś czas temu cztery serie komiksowe rozwijające uniwersum Sandmana, to zaledwie początek zmian jakie czekają imprint Vertigo. Pod wodzą redaktora naczelnego Marka Doyle linia wydawnicza, pod której szyldem ukazały się takie serie jak „Sandman” Neila Gaimana, „Kaznodzieja” Ennisa i Dillona czy „Baśnie” Willinghama i Buckinghama, rozpoczyna nowy rozdział swojej historii przedstawiając czytelnikom aż 7 nowych tytułów, które trafią na rynek w tym oraz na początku przyszłego roku.

Pierwszą wydaną serią komiksową będzie „Border Town” scenarzysty Erica M. Esquivela oraz rysownika Ramona Villalobosa. Cykl przeniesie czytelników do niewielkiego miasteczka Devil’s Fork w Arizonie, w którym dochodzi do przerwania granicy pomiędzy wymiarami, a do naszego świata przedostają się potwory rodem z meksykańskiego folkloru. Tajemnicę ich pojawienia się naszej rzeczywistości starają się wyjaśnić uczniowie lokalnego liceum, którym przewodzi Frank Dominguez.

.

Miesiąc później, w październiku, do sprzedaży trafi pierwszy zeszyt „Hex Wives” scenarzysty Bena Blackera i rysowniczki Mirki Andolfo, autorki znanej u nas serii „Wbrew naturze”. Cykl opowie o konsekwencjach męskiego spisku, którego celem było zamienienie grupy czarownic w gospodynie domowe. Pomysł się udaje, ale z czasem kobiety przypominają sobie kim naprawę są i postanawiają się zemścić.

.

Na listopad zaplanowano premierę pierwszego zeszytu „American Carnage”, serii, za którą odpowiedzialni są scenarzysta Bryan Hill i rysownik Leandro Fernandez. Jej bohaterem będzie Richard Wright, czarnoskóry agent FBI o skórze tak jasnej, że może udawać „białego”, który przenika do skrajnie prawicowej grupy, by wymierzyć sprawiedliwość mordercom swojego przyjaciela.

.

Kolejna seria „Goddess Mode” trafi do sprzedaży w grudniu. Tytuł autorstwa scenarzystki Zoe Quinn i rysownika Robbiego Rodrigueza opowie o dalekiej przyszłości, w której ludzkością rządzi zaawansowana sztuczna inteligencja. Jedną z osób nadzorujących jej poprawne funkcjonowanie jest młoda kobieta o imieniu Cassandra. Pewnego dnia, dziewczyna zostaje niespodziewanie wciągnięta w sam środek tajnej wojny, której celem jest zdobycie kodów pozwalających na zhakowanie rzeczywistości.

.

Seria „High Level”, pod którą podpisali się scenarzysta Rob Sheridan i rysownik Barnaby Bagenda trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Akcja cyklu rozgrywać się będzie w dalekiej przyszłości, w której ludzkość doświadczyła końca świata, ale udało jej się po nim zbudować nowe społeczeństwo. Bohaterką serii będzie poszukiwana przez policję przemytniczka podejmująca się niebezpiecznego zadania – przewiezienia domniemanego Mesjasza do tajemniczego miasta, z którego ponoć nikt nigdy nie powrócił żywy.

.

Również w 2019 roku na rynku pojawi się „Safe Sex” scenarzystki Tiny Horn i rysownika Mike’a Dowlinga. Komiks opowie o grupie prostytutek walczących o wolność dla miłości w świecie, w którym seks jest monitorowany, reglamentowany i kontrolowany przez policję.

.

Ostatnią za powiedzianych serii jest „Second Coming” Marka Russella i Richarda Pace’a opowiadający o przygodach Jezusa, który powraca do naszego świata, by pobierać nauki u ziemskiego superbohatera Sun-Mana.

.

Źródło: Previewsworld