Browse By

Reeves jednak wyreżyseruje Batmana

Matt Reeves, twórca dwóch części „Planety Małp” podpisał właśnie kontrakt na reżyserię superprodukcji „The Batman” z Benem Affleckiem w roli tytułowej. Tydzień temu media informowały, że reżyser wycofał się z negocjacji ze studiem Warner Bros.

Matt Reeves zapowiedział, że jak najszybciej chciałby rozpocząć casting do filmu. Nie wiadomo jednak czy uda się rozpocząć zdjęcia do produkcji latem, jak pierwotnie planowano. Nie jest również znana data premiery „The Batman”.

Obraz powstanie na podstawie scenariusza Chrisa Terrio („Operacja Argo”), który przerobił oryginalny tekst napisany przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa. Jak zapewnia producent, skrypt po poprawkach zyskał akcept Ben Afflecka.

„The Batman” to jedna z najgorętszych medialnie komiksowych superprodukcji ostatniego czasu. Od miesięcy informacje na temat filmu rozpalają emocje fanów na całym świecie, co zapoczątkowała ogłoszona przez Ben Afflecka rezygnacja z roli reżysera obrazu. Jego decyzja nie jest jednak pierwszą i być może nie ostatnią zmianą na stanowisku reżysera filmów realizowanych na podstawie komiksów wydawnictwa DC Comics.  Wcześniej dwóch reżyserów zrezygnowało z realizacji superprodukcji „Flash”, a Michelle MacLaren zrezygnowała z realizacji wchodzącego w tym roku do kin „Wonder Woman”. Szerzej problemach o problemach i kłopotach filmów spod znaku DC Extended Universe piszę TUTAJ.

Źródło: Variety