Browse By

„Reborn” – nowa seria Millara i Capullo

W październiku nakładem Image Comics na rynku zadebiutuje nowa seria komiksowa “Reborn”, której autorami są scenarzysta Mark Millar i rysownik Greg Capullo. Dziennik „The Hollywood Reporter” zaprezentował właśnie pierwsze kadry pochodzące z tego wydawnictwa

Mark Millar to jeden z najlepszych i najbardziej uznanych scenarzystów komiksowych. Autor trylogii „Kick-Ass”, marvelowskiej miniserii „Wojna domowa” czy znakomitego „Batmana. Czerwonego syna”. Greg Capullo zaś, we współpracy ze Scottem Snyderem, stworzył jedne z najlepszych komiksowych przygód Batmana ostatnich lat.

Sam Millar mówi, że „Reborn” będzie pierwszym w jego karierze prawdziwym komiksem fantastycznym. Jednocześnie autor nie chce zdradzać żadnych szczegółów na temat swojego nowego dzieła. – Pomysł jest prosty. Główna bohaterka serii, Bonnie Black, na pierwszych stronach komiksu dostaje zawału i nagle trafia do magicznego miejsca będącego połączeniem „Władcy pierścieni” z „Mad Maxem”. Jeśli byłeś dobrym człowiekiem i dobrze przeżyłeś swoje życie, pojawiasz się w jednym regionie tego świata, jeśli nie, w drugim a obie strony pozostają ze sobą w stałym konflikcie. To tam właśnie czekają na nas wszyscy nasi zmarli przyjaciele i krewni, a Bonnie trafia w sam środek tej rzeczywistości – mówi o swoim najnowszym dziele Mark Millar.

Premiera pierwszego zeszytu „Reborn” już 12 października.

Źródło: The Hollywood Reporter

Plansze: Image Comics

%d bloggers like this: