Blisko cztery lata po premierze ostatniego zeszytu miniserii „Punisher: Soviet” cykl MAX doczeka się nowej odsłony. I to z Garthem Ennisem w roli scenarzysty.

„Get Fury” to nowa miniseria, która przeniesie czytelników do czasów wojny w Wietnamie i opowie o misji Franka Castle, który na rozkaz przełożonych podejmuje się zadania likwidacji Nicka Fury’ego uwięzionego przez siły Viet Congu. Sprawa jest pilna, bo Fury jest w posiadaniu informacji mogących zmienić bieg wojny, a ich ujawnienie przeciwnikowi – czego obawia się CIA – będzie miało katastrofalne skutki.

Po raz pierwszy o tym komiksie Garth Ennis wspominał jeszcze w 2019 roku w czasie festiwalu Lakes International Comics Festival. Wtedy mówił, że narysuje go Goran Parlov, z którym scenarzysta współpracował już wcześniej przy wielu zeszytach serii „Punisher: MAX”. Ten pomysł się jednak nie ziścił i dziś już wiemy, że „Get Fury” narysuje Jacen Burrows, współautor serii „Providence” (z Alanem Moorem) czy „Crossed” (z Garthem Ennisem).

„Get Fury” liczyć będzie 5 zeszytów. Redaktorem odpowiedzialnym za miniserię jest Nick Lowe, z którym Ennis współpracował już przy okazji głośnej miniserii „Punisher: Born”. Pierwszy zeszyt ukaże się 1 maja tego roku. Komiks, podobnie jak wszystkie tytuły z cyklu MAX, przeznaczony będzie dla pełnoletnich czytelników.

 

Leave a Reply