Browse By

„Promethea”, „Old Man Logan” i „Batman: Damned” – Plany Egmontu na rok 2019

Egmont nie zwalnia tempa. W przyszłym roku nakładem wydawnictwa ukażą się m.in. „Promethea” Alana Moore’a, „Old Man Logan” Marka Millara, „Daredevil” Franka Millera, miniserie „Dark Nights: Metal” i „Doomsday Clock” czy „Batman: Damned”, pierwszy tytuł z nowego imprintu DC Black Label.

W tym roku nakładem Egmontu ukaże się w sumie 250 komiksów. W przeciągu najbliższych tygodni wydawnictwo uruchomi nową serię „Komiksy są super” pod szyldem, której ukazywać się będą najpopularniejsze frankofońskie komiksy dziecięce. Na początek będą to 4 serie: „Ptyś i Bill”, „Ernest i Rebeka”, „Lou” oraz „Studia Tańca”. Każda z nich będzie publikowana w formie zbiorczych tomów „3 w 1” w cenie 40 złotych za tom.

Jeszcze w tym roku Egmont rozpocznie publikację wszystkich komiksów o przygodach kota Garfielda. Wydawnictwo planuje wydać wszystkie stripy Jima Daviesa w kolejności chronologicznej i z nowym tłumaczeniem Piotra Cholewy. Do końca roku ukażą się dwa pierwsze tomy serii.

Pod szyldem DC Deluxe do końca roku ukażą się jeszcze „Aquaman: Antologia” – zbiór różnych historii o przygodach tytułowego superbohater, „Batman. Rozbite miasto i inne opowieści” Briana Azzarello i Eduardo Risso oraz pierwszy tom zbiorczego wydania serii „Planetary” Warrena Ellisa i Johna Cassadaya (całość zamknie się w dwóch tomach).

Fani Kaczogrodu ucieszą się na wieść, że Egmont w tym roku rozpocznie kompletną edycją kaczogrodzkich komiksów Carla Barksa. Docelowo polskiego wydania mają się doczekać wszystkie stworzone przez niego historie.

Najprawdopodobniej w grudniu do sprzedaży trafi trzeci tom antologii „Relax”. Ponownie znajdą się w nim prace tylko polskich autorów, w tym – po raz pierwszy – komiksy Szymona Kobylińskiego. Wydawnictwo prowadziło rozmowy z twórcami z Czech i Wegier, których komiksy były publikowane w „Relaksie”, ale, jak na razie, nie zakończyły się one sukcesem. I raczej, z tego co mówił Tomasz Kołodziejczak, nic nie zapowiada, żeby się to miało zmienić.

Z tegoroczny planów wypadł pełnometrażowy komiks o przygodach Kajka i Kokosza Macieja Kura i Sławomira Kiełbusa, którego premierę przesunięto wstępnie na maj przyszłego roku. Nie ukaże się również 9 tom przygód Jonki, Jonka i Kleksa.

Na przyszły rok Egmont szykuje dużą ofertę, która sprawi, że nasze portfele zapłaczą a półki jeszcze bardziej przygną się do ziemi. Do sprzedaży trafią wznowienia „Aldebaran” Leo (tym razem w dużym formacie i twardej oprawie), „Dallas Barr” Marvano oraz „Przygody wielkiego wezyra Iznoguda” Rene Goscinny’ego i Jeana Tabary’ego (w twardej oprawie, w zbiorczych tomach 3 w 1).

Swoją premierę będzie miał nowy komiks Marvano „Bonneville” opowiadający o wyjątkowych zawodach samochodowych rozgrywanych na Wielkiej Pustyni Słonej polegających na biciu rekordów prędkości.

Do sprzedaży trafią również tegoroczne premiery czyli opowieść o ślubie Batmana (w formie specjalnego wydania) oraz tysięczny zeszyt „Action Comics”. W trzech tomach zostanie opublikowana miniseria „Dark Nights: Metal” oraz towarzyszące jej komiksy poboczne. Pierwszy tom trafi będzie miał swoją premierę wiosną przyszłego roku. Tomasz Kołodziejczak zdradził, że możliwe jest powstanie również tomu czwartego.

W ramach cyklu DC Deluxe w przyszłym roku ukażą się miniseria „Batman. The Dark Prince Charming” Enrico Mariniego, „Shazam!: The Monster Society of Evil” Jeffa Smitha oraz „Final Crisis” Granta Morrisona i J.G. Jonesa.

Z imprintu Vertigo do Polski trafią wreszcie serie „Doom Patrol” Granta Morrisona, „Promethea” Alana Moore’a oraz „Hellblazer”. Ten ostatni tytuł publikowany będzie w tomach zbierających zeszyty napisane przez jednego scenarzystę. Na początek będą dwa tomy autorstwa Briana Azzarello, później Egmont zamierza sięgnąć po run Gartha Ennisa.

Najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku polskiej premiery doczeka się zbiorcze wydanie miniserii „Doomsday Clock” Geoffa Johnsa i Gary’ego Franka łączącej uniwersum DC Comics z bohaterami powieści graficznej „Watchmen: Strażnicy” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa. Nakładem Egmontu ukaże się również ciekawie zapowiadający się „Batman: Damned” Briana Azzarello i Lee Bermejo, komiks otwierający nowy imprint DC Black Label. W planach jest publikacja kolejnych tytułów spod tego szyldu.

Fani Marvela również nie będą mieli powodów do narzekań. W przyszłym roku Egmont planuje uruchomić serie „Alle New Wolverine”, „Old Man Logan” oraz „Amazing Spider-Man” Dana Slotta, „Extraordinary X-Men” Jeffa Lemire’a. Swoje premiery będą miały również znakomita i uhonorowana nagrodą Eisnera miniseria „Vision” Toma Kinga oraz „Doctor Strange”, „Invincible Iron Man” oraz eventowy „Avengers: Standoff”.

W ramach cyklu Marvel Klasyka Egmont planuje wydać „Old Man Logan” Marka Millara i Steve’a McNivena, „Daredevila” Franka Millera, „Infinity War”, „Uncanny X-Men: Powstanie i upadek imperium Shi’ar” oraz „Spider-Mana” Todda McFarlane’a.

%d bloggers like this: