Browse By

„Pro” Ennisa na dużym ekranie

Studio Paramount Pictures kupiło prawa do przeniesienia na duży ekran krótkiego komiksu Gartha Ennisa i Amandy Conner zatytułowanego „Pro”.

Album wydany po raz pierwszy 2002 roku (w Polsce dwa lata później) jest opowieścią o prostytutce, która w wyniku działania pewnego kosmity zostaje obdarzona supermocami. Dziewczyna niechętnie dołącza do zrzeszającej superbohaterów Ligi Honoru, co staje się początkiem serii zabawnych i nie zawsze przyzwoitych przygód.

Autorem scenariusza „Pro” jest Garth Ennis, jeden z pomysłodawców serii „Kaznodzieja” ekranizowanej właśnie w formie serialu przez telewizję AMC. Producentem filmu o superbohaterskiej prostytutce będzie Erwin Stoff, współtwórca przeboju „Matrix”. Nad scenariuszem pracuje już Zoe McCarthy. Nie wiadomo na razie kiedy film miałby trafić na ekrany.

Album „Pro” został bardzo dobrze przyjęty przez czytelników i krytyków. Dzieło nie przypadło jedynie do gustu legendarnemu komiksiarzowi Jimowi Steranko, który po tym jak przeczytał informację prasową na temat komiksu nazwał go „psychotycznym, nihilistycznym śmieciem”. W odpowiedzi autorzy zdecydowali się umieścić na początku albumu sarkastyczną dedykację „Dla Steranko”.

O planach zekranizowania „Pro” dawno temu mówili sami twórcy. W 2009 roku Garth Ennis i Jimmy Palmiotti (odpowiedzialny za tusz) proponowali by główną rolę w filmie zagrała Sarah Silverman albo Ellen Muth.

Źródło: Deadline

.