Browse By

Powstanie komiksowa kontynuacja „Blade Runnera 2049”

Mimo pozytywnych recenzji i ciepłego przyjęcia przez widzów „Blade Runner 2049” nie odniósł w kinach spektakularnego sukcesu, a widoki na jego filmową kontynuację są raczej marne. Na szczęście dalsze losy Ricka Deckarda będziemy mogli poznać dzięki komiksowi.

Michael Green, scenarzysta filmu „Blade Runner 2049” we współpracy z Mikem Johnsonem napiszą fabułę komiksowej kontynuacji obrazu Denisa Villeneuve, która ukaże się nakładem wydawnictwa Titan Comics. Projekt jest efektem porozumienia jakie wydawnictwo nawiązało w lipcu ze studiem Alcon, producentem filmu, które zakłada stworzenie serii powieści, komiksów i powieści graficznych osadzonych w świecie „Blade Runnera”.

Michael Green i Mike Johnson nie są komiksowymi debiutantami. Obaj współpracowali już przy seriach „Superman/Batman” oraz „Supergirl”, a Johnson ma na swoim koncie scenariusze do publikowanych przez IDW komiksów z serii „Star Trek” oraz „Transformers”.

Nie wiadomo na razie kto będzie odpowiedzialny za stronę graficzną komiksowej kontynuacji „Blade Runnera 2049”. Nie wiadomo również kiedy album albo seria trafią do sprzedaży.

Akcja filmu „Blade Runner 2049” rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach opowiedzianych w klasycznym dziele Ridleya Scotta. Rick Deckard, który trzy dekady wcześniej zajmował się tropieniem i eliminowaniem androidów w Los Angeles, teraz sam musi się ukrywać.. Do gry wkracza nowy łowca, oficer K. Niespodziewanie odkrywa on spisek, który może zniszczyć pozostałości starego porządku. Aby uchronić świat przed zagładą, mężczyzna musi prosić Deckarda o pomoc. Odnalezienie renegata nie jest jednak łatwym zadaniem.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: