Browse By

Powstanie gra RPG na podstawie „Lazarusa”

„Lazarus”, komiksowa seria scenarzysty Grega Rucki i rysownika Michaela Larka doczeka się adaptacji w formie gry RPG. System opublikuje wydawnictwo Green Ronin Publishing.

Akcja serii, którą sam Rucka opisuje jako połączenie „Ojca chrzestnego” z „Ludzkimi dziećmi”, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w świecie, w którym władzę sprawują już nie rządy, ale potężne i dysponujące olbrzymi majątkami Rodziny. Nieliczni ludzie dostępują zaszczytu pracy dla Rodzin. Pozostali zostają Odpadami – nic nie znaczącymi istotami ludzkimi, których życie nie przedstawia żadnej wartości.

Każda z Rodzin oprócz armii ma na swoich usługach Łazarza – znakomicie wyszkolonego i wyposażonego w najlepszą broń wojownika obdarzonego mocą zmartwychwstania. 19-letnia Forever jest Łazarzem rodziny Carlyle, a „Lazarus” opowiada jej historię.

Do stworzenia serii Grega Ruckę zainspirował powstały w wyniku finansowego kryzysu Ruch Oburzonych protestujący przeciwko społecznym i ekonomicznym nierównościom współczesnego świata. Ruch, który po raz pierwszy pojawił się na nowojorskiej Wall Street we wrześniu 2011 roku, szybko zdobył popularność na całym świecie, a protesty Oburzonych do dziś odbyły się w ponad 80 krajach. – Zadałem sobie pytanie jak wyglądałby świat, gdyby większość majątku spoczywało nie w rękach 1% naszego społeczeństwa, ale 0,00001%? Co stałoby się gdyby władza i pieniądze stały się ograniczone do bardzo niewielkiej liczby osób – wyjaśnia genezę pomysłu „Lazarusa” autor. [cyt za onet.pl]

Książka z zasadami gry trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

Seria „Lazarus” ukazuje się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Taurus Media.

Źródło: ICv2.com