Browse By

Powstanie film o Stanie Lee

Stan Lee, ojciec Spider-Mana, Daredevila, drużyny X-Men i wielu innych superbohaterów, doczeka się filmu o swoim życiu. Jego produkcji podejmie się studio 20th Century Fox.

Wytwórnia kupiła prawa do realizacji filmowej biografii Stana Lee. Na razie nie wiadomo kto napisze scenariusz ani kto stanie za kamerą. Ujawniono jedynie, że realizację obrazu nadzorować będą Mary Bowen i Wyck Godfrey, producenci odpowiedzialni za serie „Zmierzch” oraz „Więzień labiryntu”.

Stan Lee przyszedł na świat w 1922 roku jako Stanley Lieber. W 1939 roku został asystentem swojego wujka Robbiego Solomona w wydawnictwie Timely Comics, które później zmieniło nazwę na Marvel Comics. W latach 50., na fali rosnącej popularności komiksów superbohaterskich, Stan Lee zaczął tworzyć własne postaci. I tak najpierw narodziła się Fantastyczna Czwórka, a później Hulk, Iron Man, Thor, X-Men wielu, wielu innych, w tym uznawany za najpopularniejszego herosa uniwersum Marvela Spider-Man.

Dziś Stan Lee jest najbardziej rozpoznawalnym twórcą komiksowym na świecie, a od lat gościnnie pojawia się w prawie wszystkich pełnometrażowych filmach na podstawie swoich komiksów. Przegląd większości z nich znajdziecie poniżej.

Źródło: Variety

Zdjęcie: Gage Skidmore na licencji Creative Commons

 

%d bloggers like this: