Browse By

Powstanie animowany serial o Deadpoolu

Telewizyjny kanał FXX wyprodukuje animowany serial o przygodach Deadpoola. Jego pomysłodawcami są Donald Glover i Stephen Glover, współtwórcy uhonorowanego dwoma Złotymi Globami serialu „Atlanta”.

Niezatytułowany serial trafi na antenę w 2018 roku, a jego pierwszy sezon liczyć ma 10 odcinków. Za ich scenariusze odpowiedzialni będą Donald i Stephen Gloverowie, z ramienia Marvela produkcję nadzorować będą Jeph Loeb i Jim Chory.

Deadpool, powołany do życia w 1991 roku przez rysownika Roba Liefelda i scenarzystę Fabiana Niciezę, jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów uniwersum Marvela. Zwariowany najemnik z nawijką w ubiegłym roku doczekał się ekranizacji z Ryanem Ryenoldsem w roli głównej, która odniosła spektakularny sukces nie tylko w kinach, ale również na torrentach stając się najczęściej ściąganym filmem ubiegłego roku.

Obecnie trwają prace nad jej kontynuacją. W filmie „Deadpool 2” obok Ryana Reynoldsa wystąpią Josh Brolin jako Cable, postać mutantki o imieniu Domino zagra Zazie Beetz a obraz wyreżyseruje współtwórca „Johna Wicka” David Leitch. Nad scenariuszem pracują Rhett Reese i Paul Wernick, autorzy fabuły „Deadpoola”. Prace na planie filmu mają się rozpocząć już latem w Vancouver.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: