Browse By

Powstanie aktorska adaptacja „Cowboya Bebopa”

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku serial „Cowboy Bebop” był jedną z tych produkcji anime, której wstyd było nie znać. Teraz opowieść o kosmicznych łowcach nagród (i przygód) doczeka się adaptacji w formie serialu aktorskiego.

Akcja serialu „Cowboy Bebop” rozgrywa się w latach 70. XXI wieku. Wiele lat wcześniej na Ziemi doszło do poważnej katastrofy. W wyniku niedopatrzenia naukowców częściowo zniszczony został księżyc, które odłamki spadły na naszą planetę zabijają blisko 5 miliardów ludzi. Po tym wydarzeniu ludzkość wyemigrowała na inne planety Układu Słonecznego.

Kolonizacja ogromnych terenów sprowokowała wzrost przestępczości, co z jednoczesną nieudolnością policji zmusiło władze do przywrócenia systemu nagród za schwytanie przestępców, podobnych do tego występującego na Dzikim Zachodzie. Doprowadziło to do powstania profesji łowcy nagród, który w slangu nazywany jest kowbojem. Często podobni do osób przez siebie poszukiwanych, łowcy nagród kierują się jedną zasadą – poszukiwana osoba musi przeżyć, jest to bowiem warunek konieczny do wypłacenia nagrody. Dane o przestępcach i nagrodach prezentowane są w ogólnodostępnym programie telewizyjnym Big Shots. Walutą obowiązującą w całym systemie solarnym jest woolong.

Bohaterami „Cowboya bebopa” są łowcy nagród podróżujący statkiem kosmicznym o nazwie Bebop: Spike Spiegel, Faye Valentine, Jet Black, haker Ed oraz genetycznie zmodyfikowany pies Ein. Każde z nich ma swoją odmienną historię oraz przeszłość. Fabuła przedstawia historię ich spotkania oraz wspólnych poszukiwań przestępców, odkrywając stopniowo wcześniejsze losy każdego bohatera. [cyt za wikipedia.pl]

Serial aktorski powstanie jako wspólne dzieło telewizji ITV oraz producenta Marty’ego Edelsteina, współtwórcy m.in. „Ostatniego prawdziwego mężczyzny” oraz „Ery Wodnika”. Za realizację cyklu odpowiedzialne będzie studio Sunset Inc., w którym przed blisko 20 laty powstało anime. Nad scenariuszem serialu pracuje już Chris Yost.

Światowa premiera serialu „Cowboy Bebop” miała miejsce w 1998 roku. Po bardzo dobrym przyjęciu produkcji przez fanów wydano pięć tomów mangi. Ukazały się także cztery gry konsolowe (dwie na konsole Game Boy, jedna na PlayStation oraz jedna na PlayStation 2), nie doczekały się jednak dystrybucji poza Japonią oraz innej niż japońska, wersji językowej. W 2001, w odezwie na prośby fanów, na ekranach kin pojawił się film pełnometrażowy „Cowboy Bebop: Pukając do nieba bram”, którego akcja rozgrywa się między odcinkami 22 i 23. {cyt. za wikipedia.pl]

Źródło: Variety

%d bloggers like this: