Browse By

Powstaje nowy komiks o Obcym

„Aliens: Dust to Dust” to tytuł nowej miniserii komiksowej ze świata „Obcego”. Jej pierwszy zeszyt ukaże się 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Zaplanowany na cztery odcinki „Aliens: Dust to Dust” opowie historię matki i jej 12-letniego syna próbujących uciec z planety zaatakowanej przez ksenomorfy. Scenarzystą i rysownikiem miniserii jest Gabriel Hardman, twórca mający na swoim koncie komiksy z serii „Planet of the Apes” dla Boom! Studio oraz autor storyboradów do głośnych filmów „Logan”, „Mroczny Rycerz powstaje” oraz „Incepcja”.

Wydawnictwo Dark Horse Comics kupiło prawa do marki „Obcego” pod koniec lat 80. Pierwszą obrazkową opowieścią o ksenomorfie była klasyczna dziś miniseria Marka Verheidena i Marka Nelsona będąca fabularną kontynuacją filmu „Obcy: Decydujące starcie”. W kolejnych latach ukazało się wiele różnych komiksów poświęconych ksenomorfom, a z niebezpiecznym kosmitą w licznych crossoverach mierzyli się najpopularniejsi superbohaterowie: Batman, Superman, Green Lantern, Sędzia Dredd, a także Predator.

W ubiegłym roku nakładem Scream Comics ukazała się w Polsce specjalna, jubileuszowa edycja komiksowej miniserii „Aliens” Marka Verheidena i Marka Nelsona, która znakomicie oparła się próbie czasu i którą umieściłem na swojej liście najlepszych komiksów roku 2017.

 

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: