Browse By

Powstaje nowy film z serii „Ghost in the Shell”

Wydawnictwo Kodansha i studio Production I.G zapowiedziały realizację nowego pełnometrażowego filmu animowanego z serii „Ghost in the Shell”.

Produkcję wyreżyserują Kenji Kamiyama, współtwórca serialu „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex” oraz Shinji Aramaki, autor trzech pełnometrażowych animacji z serii „Appleseed”. Wiadomo, że obraz powstanie na podstawie mangi Shirowa Masamune jednak nie są znane żadne szczegóły na temat jego fabuły. Nie wiadomo również kiedy film miałby trafić na ekrany.

Studio Production I.G związane jest z filmową marką „Ghost in the Shell” praktycznie od jej narodzin. W wytwórni powstały dwa klasyczne filmy w reżyserii Mamoru Oshiiego „Ghost in the Shell” (1995) oraz „Ghost in the Shell 2: Innocence” (2004) jak również serial „Ghost in the Shell: Stand Alone Complex”. Ostatnią pełnometrażową animacją ze świata “GiTS” zrealizowaną przez Production I.G jest „Ghost In The Shell: The New Movie” z 2015 roku.

Obecnie na ekranach kin gości aktorska wersja „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson w roli głównej. Zrealizowany za 110 milionów film po tygodniu od premiery ma już na swoim koncie blisko 74 miliony dolarów w notowaniu box office.

Źródło: The Hollywood Reporter