Browse By

Powstaje nowy film na podstawie scenariusza Alana Moore’a

Po kilku przygodach z filmami krótkometrażowymi i serii komiksowych produkcji, przy których nie chciał być uwzględniony w napisach końcowych, Alan Moore na poważnie zajął się kinem.

W angielskim mieście Northampton trwają właśnie zdjęcia do filmu „The Show” na podstawie scenariusza Moore’a. Autor „Strażników” i „Prosto z piekła” odtwarza również jedną z ról. Obraz zapowiadany jest jako gotycki dramat opowiadający historię Fletchera Dennisa, człowieka, który podejmuje się odnalezienia pewnego skradzionego artefaktu. Śledztwo prowadzi go w mroczne zakamarki Northampton, gdzie musi stawić czoła niecodziennymi i przerażających przeciwnikom: zamaskowanym łowcom przygód, gansgterom Voodoo, niebezpiecznym kobietom, prywatnym detektywom i pogrążonej w śpiączce piękności.

Główną rolę w „The Show” odtwarza Tom Burke (serial „Wojna i pokój”. Obok niego w obsadzie produkcji znaleźli się Siobhan Hewlett („Koliber”), Ellie Bamber („Zwierzęta nocy”), Sheila Atim (serial „Rozpustnice”), Richard Dillane („Operacja Argoi”) i sam Alan Moore. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Pracując nad scenariuszem „The Show” starałem się wykorzystać w nim całe doświadczenie, jakie nabyłem w ciągu kilkudziesięciu lat pisania. Postawiłem sobie za cel stworzenie wyjątkowego świata, w którym nie ma przypadkowych bohaterów i przypadkowych kwestii, a wszystkie postaci i dialogi mają znaczenie – mówi o swoim nowym projekcie Alan Moore.

„The Show” Reżyseruje Mitch Jenkins, który współpracował już z Moorem przy nowelowym filmie „Show Pieces”, którego akcja również rozgrywała się w Northampton. I także w tej produkcji, której premiera miała miejsce w 2014 roku, wystąpił Alan Moore.

%d bloggers like this: