Browse By

Powstaje nowy animowany „Asteriks”

Trwają prace nad nowym pełnometrażowym filmem o przygodach Asteriksa. Obraz zatytułowany „Asterix – The Secret Of The Magic Potion” wyreżyserują Louis Clichy i Alexandre Astier, autorzy udanego “Osiedla bogów”, które w samej tylko Francji zobaczyło 3 miliony widzów.

Nowy film opowie o wyprawie Asteriksa i Obeliksa, którzy po tym jak Panoramiks złamał nogę podczas zbierania jemioły, podejmują się znalezienia młodego druida godnego poznania receptury magicznego napoju i tymczasowego zastąpienia Panoramiksa w jego obowiązkach.

Produkcja powstaje w kanadyjskim studio Mikros Animation odpowiedzialnym miedzy innymi za realizację znakomitej animowanej adaptacji „Małego Księcia”. Film zostanie nakręcony na podstawie oryginalnego scenariusza i nie będzie ekranizacją żadnej z komiksowych przygód Asteriksa i Obeliksa.

Nie wiadomo na razie kiedy „Asterix – The Secret Of The Magic Potion” trafi na ekrany kin.

Licząca sobie już 36 tomów seria „Asteriks” stworzona przez scenarzystę René Goscinny’ego rysownika i Alberta Uderzo jest jednym z najdłuższych i najpopularniejszych europejskich cykli komiksowych. Od 2015 roku jest kontynuowana przez Jeana-Yves’a Ferriego (scenariusz) i Didiera Conrada (rysunki). W tym roku ukaże się ich najnowsze dzieło zatytułowane „Wyprawa przez Italię”.

Pierwszy animowany film o przygodach Asteriksa i Obeliksa powstał jeszcze w 1967 roku, sześć lat po premierze pierwszego komiksowego albumu serii. Do dziś zrealizowano 13 filmów na podstawie dzieła Gosinny’ego i Uderz: 9 animowanych i 4 aktorskie.

Źródło: Screendaily

%d bloggers like this: