Browse By

Powstaje komiksowa adaptacja „Studium w szmaragdzie” Gaimana

Opowiadanie Neila Gaimana „Studium w szmaragdzie” będące hołdem złożonym twórczości H.P. Lovecrafta i Arthura Conan Doyle’a doczeka się komiksowej adaptacji. Jej autorem jest Rafael Albuquerque, współtwórca serii „Amerykański wampir”.

Tekst, opublikowany pierwotnie w zbiorze „Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia” w 2003 roku jest opowieścią o Sherlocku Holmesie, który na prośbę inspektora Lestrade’a ze Scotland Yardu podejmuje się rozwiązania zagadki brutalnych morderstw w londyńskiej dzielnicy Whitechapel (w której grasował Kuba Rozpruwacz).

Tytuł opowiadania nawiązuje do głośnej powieści Arthura Conan Doyle’a „Studium w szkarłacie”, w której po raz pierwszy pojawili się Sherlock Holmes i Doktor Watson.

W komiksowe kadry „Studium w szmaragdzie” przeniesie Rafael Albuquerque, uhonorowany nagrodą rysownik polskim czytelnikom znany m.in. z serii „Amerykański wampir” tworzonej wspólnie ze Scottem Snyderem. Autorem kolorów 80-stronicowego komiku będzie Dave Stewart. Album zadebiutuje w sklepach 20 czerwca przyszłego roku nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Będzie to już kolejna adaptacja „Studium w szmaragdzie”. Wcześniej na podstawie opowiadania powstała udana gra planszowa wydana przez Grey Fox Games w grudniu 2015 roku.

Źródło: CBR