Browse By

Powstaje komiks o „narodzinach” Harley Quinn

„Harleen” to kolejna miniseria, która ukaże się w ramach imprintu DC Black Label.

Przewidziany na trzy zeszyty komiks opowie o „narodzinach” Harley Quinn jednej z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych mieszkanek uniwersum DC Comics.

Scenarzysta i rysownik miniserii Stjepan Šejić zamierza przedstawić czytelnikom zupełnie nową opowieść o narodzinach dziewczyny Jokera. Zamiast znanej wszystkim potulnej i introwertycznej dr Harleen Quinzel zafascynowanej osobą Jokera, chce pokazać kobietę równie silną jak najgroźniejszy przeciwnik Batmana.

W wersji Sejića dr Harleen Quinzel będzie genialną lekarką i autorką rewolucyjnej metody leczącej szaleństwo. Niestety, nie ma jak ani na kim jej przetestować, a miasto ani koledzy i koleżanki z branży nie są zainteresowani przyjściem jej z pomocą. Kiedy Gotham po raz kolejny zostaje zaatakowane przez Jokera, Harleen otrzymuje swoją wielką szansę. Postanawia udowodnić wszystkim, że szalonego złoczyńcę można uleczyć.

„Harleen” to opowieść o człowieku, który chciał dobrze, lekarce zakochanej w swoim pacjencie. To opowieść o jej drodze do piekła, wybrukowanej dobrymi intencjami i demonicznym uśmiechu, który skradł jej duszę. Przede wszystkim jest to historia o upadku dobrych ludzi – mówi o swoim dziele Stjepan Šejić.

Pierwszy zeszyt „Harleen” zadebiutuje 25 września. Wiosną 2020 roku ma się ukazać wydanie zbiorcze miniserii.

Źródło: DC Comics

%d bloggers like this: