Browse By

Powstaje komiks na podstawie scenariusza „Obcego” Williama Gibsona

Legendarny scenariusz Williama Gibsona do “Obcego 3”, który nigdy nie został zekranizowany, doczeka się adaptacji w formie miniserii komiksowej.

Scenariusz trzeciej części „Obcego” William Gibson, autor m.in. znakomitego „Neuromancera”, napisał jeszcze w 1987 roku. W stworzonej przez niego historii praktycznie nie było Ripley, a pierwsze skrzypce grali w niej android Bishop (w filmie odtwarzany przez Lance Henriksena) i kapral Dwayne Hicks (Michael Biehn), którzy po raz kolejny musieli zmierzyć się z xenomorphami, a polem tej bitwy była olbrzymia stacja kosmiczna Anchorpoint.

Niestety, w owym czasie scenariusz Gibsona nie spodobał się producentom i przeszedł tak liczne zmiany, że kiedy w końcu w 1992 roku na ekrany trafił „Obcy 3” w fabule filmu zachował się tylko jeden oryginalny pomysł Gibsona – kody kreskowe na karkach bohaterów.

Fabuła filmu „Obcy 3” rozgrywa się również po wydarzeniach przedstawionych w „Obcym: Decydującym starciu”, ale jest kompletnie odmienna od tego co napisał Gibson. W obrazie, który był jednocześnie pełnometrażowym debiutem reżyserskim Davida Finchera, główną bohaterką jest Ripley. W przewożącym ich statku kosmicznym wybuchł pożar, z którego ocalała tylko Ripley, a jej szalupa ratunkowa rozbiła się na planecie Furia 161 będącej kolonią dla wyjątkowo niebezpiecznych kryminalistów. Wraz z kobietą na Furię przybywa również xenomorph…

Komiksowa adaptacja ma być wiernym przeniesieniem tekstu autora „Neuromancera” w komiksowe kadry. Odpowiedzialni za to będą scenarzysta i rysownik Johnnie Christmas oraz kolorystka Tamra Bonvillain. Pierwszy zeszyt ukaże się 7 listopada nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics.

Źródło: The Hollywood Reporter