Browse By

Powstaje komiks inspirowany grą „The Division”

Wydawnictwo Dark Hore Comics i firma Ubisoft połączyły swoje siły przy tworzeniu nowej miniserii, której akcja rozgrywać się będzie w świecie znanym z gry „The Division”.

Fabuła wydanego w 2016 roku programu gry nawiązuje do słynnej Dyrektywy 51, podpisanej tuż przed końcem kadencji przez prezydenta George’a W. Busha i zapewniającej ciągłość rządów w przypadku nadzwyczajnego zagrożenia dla kraju.

„The Division” pokazuje tragiczne skutki zamachu bioterrorystycznego na ogromną skalę. W Czarny Piątek, czyli w dniu rozpoczynającym okres świątecznych zakupów w USA, śmiertelny wirus ospy atakuje nowojorczyków, przenosząc się na skażonych bankntoach. Kiedy w mieście wybucha pandemia, wszelkie struktury społeczne załamują się, a sytuacji nie ratują nawet kwarantanna i interwencja wojska, do akcji wkraczają członkowie tytułowej tajnej agencji o nazwie Strategic Homeland Division. Kontrolowani przez graczy agenci muszą zmierzyć się nie tylko z rywalizującymi ze sobą frakcjami, pragnącymi przejąć kontrolę nad miastem i ustanowić w nim nowy porządek, ale także wytropić odpowiedzialnych za atak terrorystów. [cyt za gry-online.pl]

Akcja komiksowej miniserii „The Division: Extremis Malis” rozgrywać się będzie kilka miesięcy po terrorystycznym ataku i opowie o agencie Calebie Dunne szukającym ludzi odpowiedzialny za śmierć jego partnera. Nieoczekiwanie, śledztwo naprowadza go na ślad niebezpieczeństwa mogącego ostatecznie zniszczyć Amerykę.

Autorami „The Division: Extremis Malis” są Christofer Emgard (scenariusz), Fernando Baldo (rysunki), oraz Michael Atiyeh (kolory). Okładkę pierwszego zeszytu zaprojektował J.P. Leon. Premiera 9 stycznia przyszłego roku.

Źródło: comicbook.com