Browse By

Powstaje filmowa wersja „Revival”

Zakończona niedawno komiksowa seria „Revival” autorstwa scenarzysty Tima Seeleya i rysownika Mike’a Nortona zostanie zekranizowana. Film wyreżyseruje Luke Boyce.

„Revival” wydawane w latach 2012-2017 przez Image Comics to opowieść o mieszkańcach niewielkiego miasteczka w stanie Wisconsin, których życie wywraca się do góry nogami po tym jak pewnego dnia zmarli mieszkańcy powracają do życia. Główną bohaterką serii jest policjantka Dana Cypress, która tych szczególnych okolicznościach usiłuje jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki.

Komiksowa seria zainspirowana francuskim filmem z 2004 roku pt. „Les Revenants” (który doczekał się również adaptacji w formie serialu) łączy pomysły typowe dla horroru z obyczajowym dramatem nie unikając jednocześnie poważnych i trudnych tematów dotyczących religii, moralności i społeczeństwa.

„Revival” jest serią, która zapoczątkowała nurt określany mianem „rural noir”, czyli mrocznych i brutalnych historii kryminalnych rozgrywających się na prowincji. Sam Tim Seeley określa swoje dzieło jako połączenie „Fargo” z „Żywymi trupami”.

Seria została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków, była również wielokrotnie nominowana do nagrody Harveya. Niestety, po roku od premiery sprzedaż kolejnych zeszytów „Revival” zaczęła spadać. Seria zakończyła się na 47 zeszycie, który ukazał się w lutym tego roku.

Producenci filmowi i telewizyjni od dawna byli zainteresowani przeniesieniem „Revival” na ekran. W 2012 roku kupnem praw do komiksu zainteresowana była telewizja ABC, ale ostatecznie zdecydowała się na ekranizację powieści Jasona Motta „The Returned”.

Serię zekranizuje studio Shatterglass Films. Obraz wyreżyseruje debiutujący w pełnym metrażu Luke Boyce na podstawie scenariusza Sary Fischer. Prace na planie zaczną się jeszcze w tym roku, ale producenci przygotowali już pierwszy teaser dający wyobrażenie tego, czego po filmowym „Revival” można się spodziewać. Nie wiadomo jeszcze jacy aktorzy zagrają główne role.

Źródło: CBR.com

%d bloggers like this: