Browse By

Powstaje crossover serii „Locke & Key” oraz „Sandman”

Wydawnictwa DC Comics i IDW połączyły siły przy wyjątkowym crossoverze, w którym spotkają się bohaterowie komiksowych serii „Locke & Key” oraz „Sandman”.

Komiks zatytułowany „Locke & Key: Hell & Gone – A Sandman Universe Crossover Event” ukaże się w październiku tego roku, a jego autorami będą scenarzysta Joe Hill i rysownik Gabriel Rodriguez. W ekipie znaleźli się również kolorysta Jay Fotos oraz wydawca Chris Ryall. Cała czwórka pracowała już przy cyklu „Locke & Key”.

Niestety, na razie nie są znane żadne szczegóły na temat fabuły komiksu.

Stworzona w latach 2008-2013 seria „Locke & Key” jest opowieścią o rodzinie Locke’ów, która po dramatycznej śmierci ojca przeprowadza się do posiadłości Lovecraft w Nowej Anglii z nadzieją odnalezienia tam upragnionego spokoju. Olbrzymi, liczący setki lat budynek skrywa wiele tajemnic, duchów przeszłości oraz jednego wyjątkowo wrednego demona o imieniu Dodge. Przepełniona nienawiścią istota ma jeden cel. Chce zdobyć potężny, magiczny klucz pozwalający na otwarcie drzwi prowadzące do jej świata. Jedynymi, którzy mogą go powstrzymać, są mieszkańcy Lovecraft.

„Locke & Key” uznawane jest za jeden z najlepszych komiksowych horrorów. Seria zdobyła nagrodę Eisnera oraz pięć nominacji do tego wyróżnienia.

„Sandman” jest serią, która na stałe zapisała się w historii komiksu. To z jej powodu wydawnictwo DC Comics powołało do życia skasowany niedawno imprint Vertigo, pod którego szyldem ukazały się m.in. „Kaznodzieja” Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, „100 naboi” Briana Azzarello i Eduardo Risso czy „Skalp” Jasona Aaroa i R.M. Guera’y. „Sandman” jest również jedną z pierwszych opowieści obrazkowych, które trafiły na listę bestsellerów dziennika „The New York Times”, a dwukrotny laureat nagrody Pulitzera pisarz Norman Mailer nazwał ją „komiksem dla intelektualistów”.

Wydawany w latach 1989-1996 „Sandman” był opowieścią o władcy snów, który po wielu latach niewoli powraca do świata Nieskończonych. Wielowątkowa, okrutna baśń dała początek intrygującemu uniwersum oraz wielu bohaterom do dziś powracających na łamach kolejnych komiksów publikowanych przez DC Comics.