Browse By

Powstaje anime na podstawie „Pluto”

Znana również polskim czytelnikom manga „Pluto” Naokiego Urasawy doczeka się ekranizacji w formie pełnometrażowego anime. Film powstaje w japońskim studiu Genco odpowiedzialnym za realizację popularnych seriali „Honey and Clover” oraz „Onegai Teacher”.

Manga wydawana w latach 2003-2009 jest wariacją na temat „Atoma Żelaznorękiego”, jednego z najbardziej znanych dzieł wielkiego Osamu Tezuki. Głównym bohaterem serii jest robot, detektyw Gesicht prowadzący śledztwo w sprawie serii tajemniczych śmierci ludzi oraz robotów. Wiele wskazuje na to, że sprawcą zbrodni może być maszyna. „Historia skupia się na postaciach drugoplanowych, głównie robotach zastanawiających się nad swoim człowieczeństwem, efektem czego jest opowieść duchem bliższa Łowcy Androidów niż bajce pt. Pinokio” – pisze o komiksie jego polski wydawca.

Manga została doceniona w wielu krajach świata i sprzedana została w sumie w nakładzie 8,5 miliona egzemplarzy. „Pluto” zdobył również trzy nominacje do nagrody Eisnera.

Informacja o realizowanym filmie została ujawniona podczas zakończonego niedawno międzynarodowego festiwalu animacji w Annecy. Niestety, na razie nie są znane żadne szczegóły na temat produkcji.

W Polsce manga „Pluto” ukazała się nakładem wydawnictwa Hanami.

Źródło: CBR

%d bloggers like this: