Browse By

Powiększa się obsada „Alita. Battle Angel”

Ponad dekadę po pierwszych zapowiedziach adaptacja mangowej serii „Battle Angel Alita” stanie się faktem. Do obsady filmu realizowanego przez Jamesa Camerona i Roberta Rodrigueza dołączył właśnie Jackie Earle Haley, odtwórca m.in. roli Rorschacha w „Watchmen. Strażnikach”.

W obsadzie produkcji zatytułowanej „Alita. Battle Angel” są już laureat dwóch Oscarów Christoph Waltz („Bękarty wojny”) oraz znana z serii „Więzień labiryntu” Rosa Salazar, która w filmie zagra główną rolę.

„Alita” będzie rozgrywającą się w XXVI wieku opowieścią o bojowym cyborgu, który zostaje znaleziony na złomowisku i przywrócony do działania by stać się najgroźniejszą łowczynią przestępców w mieście.

Zdjęcia do superprodukcji, której budżet wstępnie określono na 175-200 milionów dolarów, mają się rozpocząć jesienią tego roku. Reżyseruje Robert Rodriguez, a James Cameron zajmuje się produkcją. Premierę obrazu zapowiedziano na 20 lipca 2018 roku.

Licząca 9 tomów manga przed laty była wydana również w Polsce nakładem J.P. Fantastica, a jej autorem jest Yukito Kishiro. Na podstawie dwóch tomików powstały w 1993 roku dwa filmy animowane (OVA).

Źródło: Variety

Zdjęcie: Shueisha Inc.

%d bloggers like this: