Browse By

Platforma VOD DC Comics coraz bliżej

Wydawnictwo DC Comics ujawniło jaką nazwę nosić będzie przygotowywana przez oficynę we współpracy z wytwórnią Warner Bros. platforma VOD. Zdradziło też jakie produkcje trafią na nią w pierwszej kolejności.

Usługę, której premiera odbędzie się jeszcze w tym roku, nazwano (bardzo oryginalnie) DC Universe. I to na razie jedyna pewna informacja na temat tego serwisu. Dziś nie wiadomo jeszcze czy będzie dostępny jedynie dla użytkowników z USA czy globalnie. Nie wiadomo również co oznacza zapowiadane na Twitterze przez osoby związane z DC Comics „ultimate membership” związane z DC Universe. Specjaliści przewidują, że może chodzić o usługę będącą odpowiedzią na „Marvel Unlimited” oferującą abonamentowy dostęp do cyfrowych wydań komiksów.

Do grona produkcji, które trafią na platformę DC Universe dołączył aktorski serial „Swamp Thing”, którego realizację nadzorował będzie James Wan, reżyser „Aquamana” oraz „Szybkich i wściekłych 7”. Za scenariusz serialu odpowiedzialni będą Mark Verheiden („Battlestar Galactica”, „Daredevil”) oraz Gary Dauberman („To”). Premierę produkcji zapowiedziano wstępnie na przyszły rok. Nie wiadomo na razie jacy aktorzy wcielą się w główne role.

Kolejne seriale przygotowywane z myślą o DC Universe to zapowiedziane już wcześniej „Titans” Brentonem Thwaitesem (Robin), Anną Dip (Starfire), Teagan Croft (Raven) i Ryanem Potterem (Bestia) w rolach głównych, „Young Justice: Outsiders” – trzeci sezon serialu znanego z anteny Cartoon Network oraz „Harley Quinn” – 26-odcinkowy serial animowany o przygodach byłej dziewczyny Jokera przygotowywany z myślą o dojrzałych widzach.

.

.

Na razie nie wiadomo jaki los czeka zapowiedziane na początku roku „Metropolis”, – 13-odcinkowy serial aktorski opowiadający o perypetiach Lois Lane i Lexa Luthora w czasach zanim w ich życiach pojawił się Superman. Nieoficjalne źródła podają, że obecnie trwają prace nad nową „koncepcją” tej produkcji.

Źródło: multiversitycomics.com

%d bloggers like this: