Browse By

Piotr Kowalski rysuje horror

„Come Into Me” to tytuł nowej serii komiksowej, której współautorem jest polski rysownik Piotr Kowalski. Pierwszy zeszyt cyklu ukaże się na początku przyszłego roku nakładem wydawnictwa Black Mask Studios.

„Come Into Me” będzie opowieści o przedsiębiorcy z kompleksem boga odkrywającym sposób na umieszczenie w jednym ciele dwóch różnych ludzkich świadomości. Konsekwencje tego przełomowego okazują się nieprzewidziane i dramatyczne w skutkach.

Seria zapowiadana jest nie tylko jako horror, ale również jako komentarz na temat współczesnej rzeczywistości, w której media społecznościowe odgrywają kluczową rolę, a ludzie za ich pomocą walczą o uwagę innych. Autorami scenariusza „Come Into Me” są Lonnie Nadler i Zac Thompson, twórcy ciepło przyjętego kanibalistycznego horroru „The Dregs”.

Piotr Kowalski jest ostatnio bardzo zajętym twórcą. Wydawnictwo IDW Publishing rozpoczęło właśnie publikację komiksowego remake’u miniserii „30 dni nocy” z jego rysunkami, kilka miesięcy temu ukazał się współtworzony przez niego dwuzeszytowy prequel gry wideo „Wolfenstein II: The New Colossus”, a w lutym przyszłego roku oficyna Titan Comics rozpocznie publikację serii „Bloodborne” narysowanej przez Kowalskiego a napisanej przez Alesa Kota.

Założone w 2012 roku wydawnictwo Black Mask Studios zostało powołane do życia przez Matta Pizzolo, Steve’a NIlesa i Bretta Gurewitza. Pierwszym tytułem opublikowanym przez oficynę była antologia „Occupy Comics”. W kolejnych latach jej nakładem ukazały się m.in. serie „Sinatoro” Granta Morrisona i Vanesy Del Rey oraz „Disciples” Steve’a Nilesa i Christophera Mittena. Black Mask Studios aktywnie działa w branży filmowej. Dla stacji Sci-Fi przygotowuje serialową adaptację komiksowej serii „Five Ghosts” z katalogu Image Comics, w planach ma realizację ekranizacji swoich tytułów „Sinatoro” oraz „Disciples”. Według branżowego dziennika The Hollywood Reporter oficyna ma na etapie developmentu aż 11 różnych projektów filmowych i telewizyjnych.

Źródło: Black Mask Studios

%d bloggers like this: