Browse By

Piotr Kowalski narysuje komiks na podstawie „Diablo”

Po udanym „Bloodborne” Piotr Kowalski zaangażuje się w kolejny komiksowy projekt inspirowany popularną grą wideo. Polski artysta podejmie się narysowania miniserii osadzonej w świecie znanym z gier z cyklu „Diablo”.

Czteroodcinkowa miniseria powstanie do scenariusza Marva Wolfmana, komiksowego weterana odpowiedzialnego m.in. za fabułę „Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach”. Niezatytułowany jeszcze cykl opowie historię grupy śmiałków, którym udaje się poznać tajemnicę powstania ludzkości. Prawda okazuje się jednak tak szokująca, że nie wszyscy z nich potrafią sobie z nią poradzić.

„Diablo” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku gier wideo. Seria zapoczątkowana w 1996 roku doczekała się trzech pełnoprawnych części oraz licznych dodatków. Ostatnia część cyklu pobiła rekord najszybciej sprzedającej się gry PC, kiedy w ciągu zaledwie pierwszego dnia premiery rozeszła się w nakładzie ponad 3,5 miliona egzemplarzy. W sumie „Diablo III” zostało sprzedane w ilości ponad 30 milionów egzemplarzy.

Seria „Diablo” doczekała się już adaptacji w postaci kilkunastu powieści oraz komiksowej antologii „Tales of Sanctuary” wydanej w 2001 roku nakładem Dark Horse Comics. Nowa mniseria powstaje we współpracy studia Blizzard (producenta gry) z wydawnictwem Titan Comics.

Piotr Kowalski jest ostatnio bardzo zajętym twórcą. Dla wydawnictwa IDW Publishing stworzył niedawno komiksowy remake miniserii „30 dni nocy”, wcześniej ukazał się współtworzony przez niego dwuzeszytowy prequel gry wideo „Wolfenstein II: The New Colossus”, a w lutym tego roku oficyna Titan Comics rozpoczeła publikację miniserii „Bloodborne” narysowanej przez Kowalskiego a napisanej przez Alesa Kota, która została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i krytyków i doczeka się kolejnych odcinków.

Poniżej szkice Piotra Kowalskiego przygotowane do zapowiedzianej właśnie miniserii „Diablo”.

 

Źródło: adventuresinpoortaste.com

%d bloggers like this: