Browse By

Pierwsze plansze „Batmana” wg Enrico Mariniego

1 listopada ukaże się pierwszy tom komiksowych przygód Batmana autorstwa Enrico Mariniego. W sieci pojawiło się kilkanaście pierwszym plansz z albumu zatytułowanego „Batman: The Dark Prince Charming”.

Komiks opowie historię śledztwa prowadzonego przez Batmana w sprawie tajemniczej młodej dziewczyny uprowadzonej przez Jokera.

Jestem dumny z możliwości wzięcia udziału w tym fantastycznym projekcie. Batman był moim ulubionym superbohaterem od czasu jak byłem dzieckiem. Możliwość reinterpretacji jego uniwersum i dodanie do niego mojego punktu widzenia, to prawdziwy zaszczyt – skomentował swoje zaangażowanie w projekt Enrico Marini w specjalnym oświadczeniu.

Urodzony we Włoszech Enrico Marini komiksy zaczął rysować jeszcze jako nastolatek. Popularność przyniosła mu seria „Cygan” stworzona do scenariuszy Thiery’ego Smoldera. W 1996 roku wspólnie ze Stephenem Desbergiem stworzył dwutomową „Gwiazdę Pustyni”, a dwa lata później mroczny cykl „Drapieżcy” na podstawie scenariuszy Jeana Dufaux.

W 2000 roku Enrico Marini zaczął pracę nad swoją najgłośniejszą i najdłuższą serią „Skorpion”, której 11 tom ukazał się 2014 roku. Od 2007 roku tworzy liczący już 5 tom cykl „Orły Rzymu”.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: