Browse By

„Patience” Clowesa na ekranie

Studio Focus Features kupiło prawa do ekranizacji „Patience”, powieści graficznej Daniela Clowesa, która po premierze w marcu tego roku na 19 tygodni trafiła na listę bestsellerów dziennika „The New York Times”. Scenariusz napisze sam Clowes, zdobywca nominacji do Oscara w 2002 roku za scenariusz do filmu „Ghost World” zrealizowanego również na podstawie jego komiksu.

„Patience” to niezwykła opowieść o miłości, morderstwie i podróżach w czasie. Jej bohaterem jest Jack, mężczyzna niesłusznie oskarżony o zamordowanie swojej ukochanej żony. Po wielu miesiącach spędzonych w więzieniu Jack wychodzi na wolność i na własną rękę próbuje znaleźć zabójcę. 10 lat później, dzięki specyfikowi umożliwiającemu podróż w czasie, mężczyzna przenosi się w przeszłość by zapobiec śmierci ukochanej. Ta decyzja okazuje się brzemienna w skutkach.

Choć „Patience” jest opowieścią z pogranicza sci-fi, czytelnicy odnajdą w niej wiele elementów charakterystycznych dla jego twórczości. W swoim najnowszym dziele autor „Ghost World” po raz kolejny mierzy się z takimi tematami jak samotność, wyobcowanie czy depresja, ale tym razem robi to w znacznie lżejszej i przystępniejszej formie kryminałutak pisałem o komiksie na łamach portalu Onet.pl. Powieść graficzna ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu.

Na razie nie wiadomo kiedy „Patience” miałoby trafić na ekrany, ani kto podejmie się reżyserii filmu czy jacy aktorzy zagrają w nim główne role. Natomiast już w marcu przyszłego roku premierę będzie miał znakomicie zapowiadający się komediodramat „Wilson” z Woodym Harrelsonem będący również adaptacją powieści graficznej Clowesa.

Źródło: Variety

.