Browse By

Oryginalny „Predator” w komiksie

Wydawnictwo Dark Horse Comics kontynuuje publikację komiksów na podstawie scenariuszy popularnych filmów. Po zapowiedzianej jakiś czas temu adaptacji oryginalnego scenariusza „Obcego. Ósmego pasażera Nostromo” przyszedł czas na „Predatora”.

Pięciozeszytowa miniseria „Predator. The Original Screenplay” powstanie na podstawie niewykorzystanego scenariusza Jamesa E. Thomasa oraz Johna C. Thomasa z 1984 roku. Tekst, który pierwotnie nosił tytuł „Hunters”, opowiadał historię uczestników tajnej misji ratunkowej.

Ten film mógł być czymś zupełnie innym. W pierwszym scenariuszu jest wiele elementów, które ostatecznie trafiły do „Predatora”, ale sam pomysł na fabułę jest w wielu miejscach skrajnie odmienny od tego, co zostało pokazane na ekranie. I znacznie głębszy. Fani „Predatora” będą wniebowzięci – mówi scenarzysta komiksu Jeremy Barlow („Alien vs. Predator: Thicker Than Blood”).

Premiera pierwszego zeszytu 10 czerwca. Za stronę graficzną komiksu odpowiedzialny jest Patrick Blaine („Star Wars: Empire”).

„Predator”, zrealizowany w 1987 roku przez Johna McTiernana z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, dał początek jednej z najbardziej rozpoznawalnych franczyz filmowych w historii. Cykl doczekał się już czterech produkcji kinowych, dwóch filmów crossoverowych z cyklu „Obcy kontra Predator” oraz książek, komiksów, gier wideo, planszówek oraz wszelkiej maści gadżetów.

.

Źródło: syfy.com

%d bloggers like this: