Ogłoszono nominacje do Ignatz Awards

Znamy twórców i dzieł nominowane do tegorocznej edycji nagród Ignatz Awards wyróżniających komiksy publikowane przez niewielkie wydawnictwa oraz prace, do których prawa pozostają w rękach autorów. Najwięcej nominacji w tym roku zdobyła powieści graficzna „My Favorite Thing is Monster” będąca jednocześnie debiutem scenarzystki i rysowniczki Emil Ferris.

„My Favorite Thing is Monster” to rozgrywająca się w burzliwych latach 60. w Chicago opowieść o 10-letniej Karen Reyes usiłującej rozwikłać zagadkę śmierci swojej tajemniczej sąsiadki Anki Silverberg. W miarę postępów śledztwa, Karen coraz lepiej poznaje życie kobiety w tym dramatyczne wydarzenia jakie stały się jej udziałem w nazistowskich Niemczech.

W tym roku w jury nagród Ignatz zasiadają: Sara Lautman, Trungles, Neil Brideau, Glynnis Fawkes, i David Willis. Poniżej pełna lista nominowanych dzieł i twórców.

WYJĄTKOWY ARTYSTA
Pablo Auldadell – „Paradise Lost” (Pegasus Books)
Emil Ferris – „My Favorite Thing is Monsters” (Fantagrahpics)
Manuele Fior – „The Interview” (Fantagraphics)
Karen Katz – „The Academic Hour” (Secret Acres)
Barbara Yelin – „Irmina” (Self Made Hero)

WYJĄTKOWA ANTOLOGIA
„ALPHABET: The LGBTQAIU” Creators from Prism Comics – edited by Jon Macy and Tara Madison Avery (Stacked Deck Press)
“Comic Book Slumber Party’s Deep Space Canine” – edited by Hanhah K. Chapman (Avery Hill)
„ELEMENTS: Fire – An Anthology by Creators of Color” – edited by Taneka Stotts (Beyond Press)
„POWER & MAGIC: The Queer Witch Comics Anthology” – edited by Joamette Gil (P&M Press)
“Spanish Fever: Stories by the New Spanish Cartoonists” – edited by Javier Olivares & Santiago Garcia (Fantagraphics)

WYJĄTKOWA KOLEKCJA
„Boundless” – Jillian Tamaki (Drawn & Quarterly)
„The Complete Neat Stuff” – Peter Bagge (Fantagraphics)
„Hip Hop Family Tree, Vol. 2” – Ed Piskor (Fantagraphics)
„Johnny Wander: Our Cats Are More Famous Than Us” – Ananth Hirsh, Yuko Ota (Oni Press)
„Time Clock” – Leslie Stein (Fantagraphics)

WYJĄTKOWA POWIEŚĆ GRAFICZNA
„Band for Life” – Anya Davidson (Fantagraphics)
„Eartha” – Cathy Malkasian (Fantagraphics)
„March: Book 3” – John Lewis, Nate Powell, Andrew Aydin (Top Shelf)
„My Favorite Thing is Monsters” – Emil Ferris (Fantagraphics)
„Tetris” – Box Brown (First Second)

WYJĄTKOWA HISTORIA
„Diana’s Electric Tongue” – Carolyn Nowak (self published)
„March: Book 3” – John Lewis, Nate Powell, Andrew Aydin (Top Shelf)
„My Favorite Thing is Monsters” – Emil Ferris (Fantagraphics)
„Small Enough” from Diary Comics – Dustin Harbin (Koyama Press)
„Too Hot to Be Cool” from Elements– Maddie Gonzales – (Beyond Press)

OBIECUJĄCY NOWY TALENT
Kelly Bastow – „Year Long Summer” (self published)
Margot Ferrick – „Yours (2D Cloud) ”
Aud Koch – „Run” from the Oath Anthology (Mary’s Monster)
Isabella Rotman – „Long Black Veil” (self-published)
Bianca Xunise – „Say Her Name” (self-published)

WYJĄTKOWA SERIA
„Chester 5000” – Jess Fink (self-published)
„Crickets” – Sammy Harkham (self-published)
„Frontier” – edited by Ryan Sands (Youth in Decline)
„Maleficium” – Sabin Cauldron (self-published)
„The Old Woman” – Rebecca Mock (self-published)

WYJĄTKOWY KOMIKS
„Canopy” – Karine Bernadou (Retrofit/Big Planet)
„Libby’s Dad” – Eleanor Davis (Retrofit/Big Planet)
„Public Relations #10” – Matthew Sturges, Dave Justus, Steve Rolston, Annie Wu (1First Comics)
„Sunburning” – Keiler Roberts (Koyama Press)
„Your Black Friend” – Ben Passmore (Silver Sprocket)

WYJĄTKOWY MINIKOMIS
„The Man Who Came Down the Attic Stairs” – Celine Loup
„Our Tale of Woe” – Keren Katz & Geffen Refaeli
„Reverse Flaneur” – M. Sabine Rear
„Same Place Same Time” – Ann Xu
„Tender Hearted” – Hazel Newlevant

WYJĄTKOWY KOMIKS INTERNETOWY
„Disability in the Age of Trump” – Amanda Scurti
„The Meek” – Der-Shing Helmer
„Normal Person/Maine Vacation” – Lauren Weinstein:
„That’s Not Who We Are” – Mike Dawson
„Woman World” – Aminder Dhaliwal

 

Źródło: Newsarama