Ogłoszono nominacje do Nagród Harveya

„Zakładnik” Guya Delisle’a i „Lżejsza od swojego cienia” Katie Green znalazły się na liście komiksów nominowanych do tegorocznych Nagród Harveya. Najważniejsze obok Eisnerów amerykańskie nagrody komiksowe zostaną przyznane już po raz trzydziesty.

W tym roku organizatorzy zrezygnowali z dużej części kategorii koncentrując się na sześciu ich zdaniem najważniejszych: komiks roku, cyfrowy komiks roku, najlepszy komiks dla dzieci lub młodzieży, najlepsza adaptacja komiksu lub powieści graficznej, najlepsza manga i najlepszy komiks europejski.

Lista nominowanych tytułów została stworzona przez przedstawicieli branży komiksowej, a w głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie osoby związane z komiksową sztuką: twórcy, wydawcy, sprzedawcy itp. oraz zdobywcy nagród z poprzednich lat.

Laureatów tegorocznej edycji nagród poznamy 5 października. Poniżej pełna lista nominowanych tytułów. Osoby z tzw. branży mogą ubiegać się o możliwość oddania głosu pod linkiem: www.harveyawards.com/Apply-to-Vote

KOMIKS ROKU
BLACK HAMMER: SECRET ORIGINS – Jeff Lemire, Dean Ormston i Dave Stewart (Dark Horse)
BOUNDLESS – Jillian Tamaki (Drawn and Quarterly)
EVERYTHING IS FLAMMABLE – Gabrielle Bell (Uncivilized Books)
ZAKŁADNIK – Guy Delisle (Drawn and Quarterly)
KINDRED – Octavia E. Butler, scenariusz – Damian Duffy, rysunki – John Jennings (Abrams ComicArts)
LŻEJSZA OD SWOJEGO CIENIA – Katie Green (Lion Forge)
MONSTRESS – Marjorie Liu and Sana Takeda (Image)
MY FAVORITE THING IS MONSTERS – Emil Ferris (Fantagraphics)
ROUGHNECK – Jeff Lemire (Gallery 13)
SHADE THE CHANGING GIRL – Cecil Castellucci and Marley Zarcone (DC Comics)
SPINNING – Tillie Walden (First Second)
THE BEST WE COULD DO – Thi Bui (Abrams Books)
THE CUSTOMER IS ALWAYS WRONG – Mimi Pond (Drawn and Quarterly)
THE FLINSTONES – Mark Russell and Steve Pugh (DC Comics)
THE PRINCE AND THE DRESSMAKER – Jen Wang (First Second)

CYFROWY KOMIKS ROKU
BANDETTE – Paul Tobin i Colleen Coover (Monkeybrain)
BARRIER – Brian K. Vaughn, Marcos Martin i Muntsa Vicente (Panel Syndicate)
CHECK, PLEASE!: #HOCKEY – Ngozi Ukazu (checkpleasecomic.com)
NOT DRUNK ENOUGH – Tessa Stone (ndecomic.com)
THE TEA DRAGON SOCIETY – Katie O’Neill (teadragonsociety.com)

NAJLEPSZY KOMIKS DLA DZIECI LUB MŁODZIEŻY
BRAVE – Svetlana Chmakova (JY)
REAL FRIENDS – Shannon Hale i LeUyeun Pham (First Second)
SPINNING – Tillie Walden (First Second)
THE PRINCE AND THE DRESSMAKER – Jen Wang (First Second)
THE TEA DRAGON SOCIETY, – Katie O’Neill (Oni Press)

NAJLEPSZA ADAPTACJA KOMIKSU LUB POWIEŚCI GRAFICZNEJ
ATOMIC BLONDE (Focus Features) na podstawie „The Coldest City” (Oni Press)
CZARNA PANTERA (Walt Disney Pictures)
LEGO BATMAN: FILM (Warner Bros.)
LOGAN (20th Century Fox)
MY FRIEND DAHMER (FilmRise) na podstawie „My Friend Dahmer” (Abrams ComicArts)
PREACHER (AMC) na podstawie komiksowej serii „Kaznodzieja” (DC/Vertigo)
RIVERDALE (The CW) na podstawie komiksowej serii „Archie” (Archie Comics)
THE END OF THE F***ING WORLD (Netflix) na podstawie „Koniec zjebanego świata” (Fantagraphics)
THOR: RAGNAROK (Walt Disney Pictures)
WONDER WOMAN (Warner Bros.)

NAJLEPSZA MANGA
MY BROTHER’S HUSBAND – Gengoroh Tagame Anne Ishii (Pantheon Graphic Library)
MY HERO ACADEMIA – Kohei Horikoshi (Viz Media)
MY LESBIAN EXPERIENCE WITH LONELINESS – Nagata Kabi (Seven Seas)
TOKYO GHOUL – Sui Ishida (Viz Media)
YOUR NAME – Makoto Shinkai and Ranmaru Kotone (Yen Press)

NAJLEPSZY KOMIKS EUROPEJSKI
AUDUBON: ON THE WINGS OF THE WORLD – Fabien Grolleau i Jerémie Royer (Nobrow)
CALIFORNIA DREAMIN’: CASS ELLIOT BEFORE THE MAMAS & THE PAPAS – Pénélope Bagieu (First Second)
FLIGHT OF THE RAVEN – Jean-Pierre Gibrat (IDW)
DUCH GAUDIEGO – El Torres i Jesús Alonso Iglesias (Magnetic Press)
THE LADIES IN WAITING – Santiago García i Javier Olivares (Fantagraphics)

Źródło: newsarama.com