Browse By

Odnowiony „Batman: The Animated Series” na Blu-ray

W przyszłym roku na płytach Blu-ray ukaże się odnowiona cyfrowo wersja serialu “Batman: The Animated Series”, jednej z najlepszych rysunkowych adaptacji komiksowych.

Stworzony ponad 20 lat temu przez Bruce’a Timma i Erica Radomskiego „Batman: The Animated Series” podbił serca widzów mrocznym klimatem, stylistyką nawiązującą do kina spod znaku „noir” oraz współczesnym potraktowaniem klasycznych superbohaterów. To właśnie w nim Batman po raz pierwszy krwawił, a wystrzeliwane przez przestępców kule potrafiły wreszcie poważnie zranić głównych bohaterów.

Magazyn „Wizard” uznał „Batmana” drugim najlepszym animowanym serialem wszech czasów (pierwsze miejsce zajęli „Simpsonowie””), a serwis IGN ogłosił go najlepszą pozakomiksową adaptacją przygód Mrocznego Rycerza i najlepszą komiksową kreskówką w historii. To właśnie w tej produkcji po raz pierwszy głosów postaciom Batmana i Jokera udzielili Kevin Conroy i Mark Hamill. Dla obu spotkania z komiksowymi bohaterami stały się początkiem zupełnie nowych rozdziałów w ich karierach.

Wydanie Blu-ray zremasterowanego serialu „Batman: The Animated Series” zapowiedziano podczas nowojorskiego Comic-Conu. Niestety, na razie nie są znane żadne szczegółowe informacje na temat publikacji, Te mają zostać ujawnione dopiero w przyszłym roku.

Rysunkowy „Batman” dał początek całej serii podobnych produkcji. W kolejnych latach powstały m.in. seriale „Superman” (1996–2000), futurystyczny „Batman przyszłości” (1999–2001), „Batman. Odważni i bezwzględni” (2008–2011) czy animowany komputerowo „Beware the Batman”. W ślad za serialami zaczęły powstawać filmy pełnometrażowe. Pierwszym z nich był zrealizowany w 1993 roku „Maska Batmana” (w te wakacje ukazała się na Blu-ray zremasterowana wersja filmu). Później swoje premiery miały „Batman. Rycerz Gotham” (2008) – pierwsza produkcja anime poświęcona Mrocznemu Rycerzowi, „Superman/Batman. Wrogowie publiczni” (2009), „Batman. W cieniu czerwonego kaptura” (2010) czy „Batman. Atak na Arkham” (2014) nawiązujący do przebojowej serii gier „Batman. Arkham”. [cyt. za magazyn.allegro]

Źródło: CBR

%d bloggers like this: