Browse By

Nowy komiks autorów „Za Królową i Ojczyznę”

Scenarzysta Greg Rucka i rysownik Leandro Fernandez, duet odpowiedzialny za trzeci tom znakomitej serii „Za Królową i Ojczyznę”, połączyli ponownie swoje siły tworząc pięcioodcinkowy komiks „The Old Guard”. Jego pierwszy zeszyt właśnie ukazał się nakładem Image Comics.

Komiksowa seria określana przez krytyków mianem połączenia „Johna Wicka” z „Nieśmiertelnym” jest opowieścią o pięciorgu nieśmiertelnych najemnikach od wieków walczących na wszystkich możliwych frontach i ze wszelkimi możliwymi przeciwnikami. Banalna misja ratunkowa staje się dla nich początkiem poważnych kłopotów, kiedy dzięki nagraniom z ukrytych kamer na jaw wychodzi ich sekret wiecznego życia. Wkrótce bohaterowie przekonają się, że XXI wieku człowieka mogą spotkać rzeczy znacznie gorsze niż śmierć.

Pierwszy zeszyt nowego cyklu ukazał się wczoraj. Premierę odcinków drugiego i trzeciego zapowiedziano na 29 marca i 26 kwietnia.

Na razie przewidziano publikację pięciu zeszytów serii. Jednak Rucka i Fernandez zapowiadają, że jeśli „The Old Guard” zostanie dobrze przyjęty przez widzów będą chcieli cykl kontynuować.

Źródło: Image Comics

%d bloggers like this: