Browse By

„Nowi bogowie” Kirby’ego na dużym ekranie

Monumentalna saga „Nowi bogowie” Jacka Kirby’ego może zostać zekranizowana. Reżyserię filmu zaproponowano Avie DuVernay, autorce zbierającej mieszane recenzje „Pułapki czasu” oraz uhonorowanej Oscarem „Selmy”.

Informacja o filmowej adaptacji „Nowych bogów” jest intrygująca. Cykl stworzony przez Jacka Kirby’ego w 1971 roku, krótko po tym jak artysta opuścił Marvela, dał początek olbrzymiemu komiksowemu uniwersum, które do tej pory nie było wykorzystane w żadnej z produkcji spod znaku DCEU. Fakt, że studio Warner Bros. zdecydowało się po nie sięgnąć pokazuje, że wytwórnia poważnie pracuje nad przeformatowaniem swojego filmowego uniwersum.

„Nowi bogowie” powstali jako autorskie dzieło Jacka Kirby’ego, napisane i narysowane przez współtwórcę postaci Fantastycznej Czwórki, Hulka i drużyny X-Men. Cykl początkowo planowany był jako trylogia zamknięta w tomach „New Gods”, „Forever People” i „Mister Miracle”, ale jego ciepłe przyjęcie przez czytelników jak również dobre wyniki finansowe sprawiły, że wydawnictwo DC Comics zdecydowało się na jego kontynuację.

Tytułowi Nowi Bogowie narodzili się po tym jak ich poprzednicy zostali zniszczeniu w wyniku Ragnarok. Zamieszkują dwie planety – rajską New Genesis oraz przerażającą Apokolips będącą odzwierciedleniem dantejskiego piekła. Oczywiście, pomiędzy światami szybko dochodzi do wojny…

Za scenariusz filmu odpowiedzialny jest uhonorowany nagrodą Emmy Kario Salem, autor fabuł do takich produkcji jak „Wysoka fala” i „Rozgrywka”. Ava DuVernay jest pierwszą w historii czarnoskórą reżyserką, której powierzono nakręcenie filmu o budżecie przekraczającym 100 milionów dolarów (wspomniana wcześniej „Pułapka czasu”), była również jedną z kandydatek do fotela reżyserskiego „Czarnej Pantery”.

Źródło: Deadline

%d bloggers like this: